12.01.2017 13:51

Jak brzmi „Wherever I May Roam” Metalliki na banjo i mandolinie?

Metallica i muzyka bluegrass? Pewien YouTuber wpadł na błyskotliwy pomysł, żeby połączyć ze sobą te dwa elementy. Co wyszło z tego eksperymentu?

Jak brzmi „Wherever I May Roam” Metalliki na banjo i mandolinie?
foto: kadr z wideo

Thrashmetalowcy ma już na swoim koncie cover „Enter Sandman” zagrany na dziecięcych instrumentach. Jednak czy zespół próbował kiedykolwiek swoich sił na banjo czy mandolinie? Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, że na tego typu instrumentach można zagrać zarówno metalowe, jak również rockowe kawałki. 

Również repertuar Metalliki całkiem dobrze prezentuje się na banjo, a udowodnił to nasz ulubieniec Rob Scallon. YouTuber wziął na warsztat kawałki „Master of Puppets” czy „Battery” i pokazał, że Meta całkiem nieźle brzmi w takiej sielskiej odsłonie.

A co z kawałkiem „Wherever I May Roam”? YouTuber Banjo Guy Ollie już raz sprawdził, jak brzmi „Enter Sandman” zagrany na banjo. Teraz oprócz tego instrumentu zdecydował się również na mandolinę oraz bouzouki.

Czy w takim wydaniu Metallica prezentuje się również mocno i energetycznie co w oryginalnej wersji?

I co Wy na to? Jak się okazuje, nie trzeba posiadać nie wiadomo jakiego sprzętu, żeby dać naprawdę czadu. Wystarczy ruszyć makówką, żeby wymyślić ciekawy cover, w końcu ile można słuchać tego numeru w oryginalnej studyjnej wersji.

Fani Metalliki nie mają powodów do narzekania, bowiem w końcu po 8 latach czekania światło dzienne ujrzał studyjny album zatytułowany „Hardwired... To Self-Destruct”. Płyta rozchodziła się jak świeże bułeczki i Metallica ma powód do radości, bowiem wskoczyła w wielu krajach na pierwsze pozycje pod względem ilości sprzedanych płyt.

Jak oceniacie „Wherever I May Roam” zagrany na banjo i mandolinie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele