16.02.2016 14:52

Jak brzmi „Wicked Game” w stylu Type O Negative?

Romantyczny utwór w mrocznej aranżacji? Posłuchajcie, jak znany przebój zabrzmiałby w przygnębiającej wersji.

Jak brzmi „Wicked Game” w stylu Type O Negative?
foto: kadr z wideo

Nastrojowy utwór, rozedrgany wokal Chrisa Isaaka przy delikatnym akompaniamencie gitary. Dzika plaża, ciepła morska bryza i seksowna dziewczyna na plaży. Muzyk niby nie chce się zakochać, ale pożądanie robi swoje. 

Singiel „Wicked Game” pochodzący z trzeciego krążka zatytułowanego „Heart Shaped World” początkowo nie stał się hitem. Dopiero, gdy pojawił się w filmie Davida Lyncha „Dzikość serca” zwrócił uwagę Lee Chesnuta, muzycznego dyrektora radiowej stacji w Atlancie, który zaczął często grać ten numer.

Tym sposobem w styczniu 1991 roku „Wicked Game” stał się słynnym przebojem zajmując 6. pozycję listy Billboard Hot 100. Po dziś dzień numer wybrzmiewa w radiu oraz podczas romantycznych schadzek.

Dlaczego w ogóle wspominamy o tym numerze? Bo ktoś wpadł na pomysł, by wykonać tę kompozycję w stylu Type O Negative. Wyobrażacie sobie rozmarzony utwór przy akompaniamencie dynamicznej perkusji, agresywnej gitary i zabójczo niskiego wokalu?

Gwoździe wbite w krwawiące serce, organy w tle, mrok i zero romantyki - tak prezentuje się „Wicked Game” w metalowym wydaniu:

Mroczna wersja raczej nie nada się jako niewinny podkład muzyczny w czasie randki. Taką interpretację proponuje kapela StereoType O Negative, która ma już na swoim koncie chociażby cover „Last Christmas”.

Oczywiście, jak to każdy znany przebój, również „Wicked Game” doczekał się wielu interpretacji utrzymanych w zdecydowanie mocniejszej stylistyce. Jako przykład można podać zespół HIM, który na swojej debiutanckiej płycie Greatest Lovesongs Vol. 666 umieścił własną wersję tego hitu:

Kolejny raz mamy dowód na to, że duże znaczenie ma aranżacja utworu. Tak naprawdę z każdego numeru można zrobić rasowy metalowy kawałek. Chcieć to móc! Cyklicznie potwierdza to YouTuber Leo Moracchioli, który zamienia popowe przeboje takie, jak „Wannabe” Spice Girls czy „Scatman” Scatmana Johna na ostre utwory.

Jak Wam się podoba „Wicked Game” w stylistyce Type O Negative?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Type O Negative