14.12.2016 13:21

Jak brzmi „Wśród nocnej ciszy” na metalowo?

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi - a gitarowe dźwięki? Okazuje się, że jeszcze lepiej.

Jak brzmi „Wśród nocnej ciszy” na metalowo?
foto: kadr z wideo

Wigilijny wieczór, rodzina przy stole, stos prezentów pod choinką, karp i pozostałe 11 dań już czeka, by je spożyć... A do tego cicha, nastrojowa muzyka - kwiat polskiej tradycji kolędowej w najpiękniejszych wykonaniach. Czy nie za dużo tej sielanki? Zawsze można zaproponować co innego...

Wszakże Św. Mikołaj już swoje zrobił i raczej nie podmieni w ostatniej chwili prezentu na srogą rózgę. Można więc pojechać po całości i nieco zaszaleć. Nie namawiamy, żeby od razu rzucać się z gitarą na stół wigilijny... Chociaż jeśli macie taki pomysł, to i nie będziemy Was szczególnie mocno od niego odwodzić.

Proponujemy jednak coś odrobinę spokojniejszego i bardziej kameralnego: podmianę standardowej, świątecznej ścieżki dźwiękowej na nieco mocniejsze brzmienia - utrzymane jednak wciąż w świątecznym duchu. Jeśli metalowe przeróbki „All I Want for Christmas Is You” i „Last Christmas” to dla Was za mało, mamy w zanadrzu coś jeszcze.

Wszystko dzięki kolejnej przeróbce z kanału Na metalowo na YouTubie. Prowadzący go muzyk kolejny raz pokazał, że nie uznaje żadnych świętości i żadna kompozycja nie wymknie się jego metalowym sidłom. Przekonajcie się sami, słuchając jego cięższego wykonania spopularyzowanej przez ks. Michała Marcina Mioduszewskiego kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Oto i rzeczony cover:

Wcześniej kanał Na metalowo brał się m.in. za klasyki nurtu disco polo - sprawdźcie w jego wersji „Bierz co chcesz” Shazzy i „Jesteś szalona” formacji Boys. Przerabiane były już też motywy z seriali „Gumisie”, „Tabaluga” i „Pokemon”, a także „Bania u Cygana” czy „Kroplą deszczu” Gabriela Fleszara. Metalowych coverów doczekał się też Kazik i Maanam.

Jak Wam się podoba taka wersja tradycyjnej kolędy?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele