07.04.2017 17:24

Jak brzmi Yoko Ono w utworze Cannibal Corpse?

Klasyczna kompozycja deathmetalowców doczekała się co najmniej niecodziennego potraktowania...

Jak brzmi Yoko Ono w utworze Cannibal Corpse?
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

Internet - miejsce, które nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Nie ma dnia, żebyśmy nie trafiali na wynalazki, które skłaniają nas do kwestionowania własnego człowieczeństwa i zadawania pytań o granice ludzkiej wyobraźni. Analny metal z kosmosu i sprzedający mydło Ksenomorf, który gra Iron Maiden przekonują nas, że takich granic nie ma.

Teraz do tych wymysłów dołącza dzieło YouTubera z kanału Pluffnub. Nie wiemy, co nim kierowało, gdy postanowił połączyć wokal wdowy po Johnie Lennonie z utworem „Hammer Smashed Face” Cannibal Corpse, znanym nam z płyty „Tomb of the Mutilated” wydanej w 1992 roku, ale efekt jest... w sumie lepszy niż się spodziewaliśmy.

Duża w tym zasługa faktu, że już w oryginale wokalne popisy Yoko Ono, które zostały wykorzystane w tym nagraniu, są co najmniej... dziwne. Jednakże w połączeniu z deathmetalową dynamiką i brutalnością, wznoszą się już na wyżyny absurdu. Koniec internetu został osiągnięty kolejny raz.

Przekonajcie się na własne uszy:

Dla porównania, oto oryginalny performance wokalistki:

To kolejny raz, gdy twórczość Cannibal Corpse została wykorzystana w tak nietypowy sposób. Wcześniej np. teksty zespołu zostały wykorzystane w tradycyjnych rockowych balladach. Jego kawałki doczekały się też wykonania na ukulele oraz... coverów w disneyowskiej wersji z Kaczorem Donaldem i spółką.

Czy Yoko Ono powinna na stałe dołączyć do Cannibal Corpse?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Cannibal Corpse