Jak brzmi analny metal z kosmosu?

Jakub Gańko
08.12.2015 13:01
Jak brzmi analny metal z kosmosu? Fot. kadr z wideo

Jared Dines podpadał już miłośnikom różnych gatunków muzycznych i technik grania. Tym razem zadarł z samymi... kosmitami!

Czy Fox Mulder słuchał aliencore'u? Chyba nie, ale być może w nowym sezonie „Z archiwum X” ulegnie to zmianie. Przypadek zaprezentowany w najnowszym wideo Jareda Dinesa jak ulał pasowałby do odcinka tego serialu...

Youtuber padł tym razem ofiarą porwania. To klasyczny przypadek uprowadzenia przez obcych: niespodziewana wizyta w środku nocy, nieprzyjemne eksperymenty, a za wszystko odpowiada wielki zielony kosmita. Zupełnie jak w „Z archiwum X”, prawda? Tyle że ten obcy gra na gitarze - i to nie byle co, bo najprawdziwszy aliencore.

Tematyka utworu obraca się wokół tytułowych „Rings Of Uranus”. Z jednej strony to satyra na „aliencore'ową” twórczość zespołu Rings of Saturn. Z drugiej, cała zabawa opiera się na skojarzeniu nazwy planety Uranus z angielskim „your anus” - czyli „twoim odbytem”. ...już się domyślacie, czego kosmici chcą od Jareda?

Zielony obcy przedstawia całą historię, w której porwał Dinesa na pokład swojego statku, a następnie poddał eksperymentom. Po powrocie na Ziemię nakazał mu opowiedzieć wszystkim znajomym o swoim wypadającym odbycie. Przy okazji zdradził kilka innych ciekawych faktów: rząd nas okłamuje, robaki też pochodzą z kosmosu, a Elvis nigdy nie umarł.

Należy docenić, że kosmita ułożył całkiem zgrabny utwór metalcore'owy, który zawiera wszystkie charakterystyczne elementy stylu. Ekspresja wokalna autentycznie angażuje nas w przedstawianą historię. Smaczku całości dodaje wpleciony w kompozycję fragment motywu z wspomnianego „Z archiwum X”.

Od siebie możemy tylko dodać: nie bój się, Jared, nie jesteś sam. Cartman z „Miasteczka South Park” też przez to przechodził.

Zobaczcie to na własne oczy:

Zanim Jareda uprowadzili kosmici, youtuber trenował screaming bez emocji, stworzył poradniki odnośnie gitarowych solówek i „breakdownów”, a także ukazał pojedynek metalcore'u i deathcore'u.

Jak Wam się podoba „Rings Of Uranus”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.