08.12.2015 13:01

Jak brzmi analny metal z kosmosu?

Jared Dines podpadał już miłośnikom różnych gatunków muzycznych i technik grania. Tym razem zadarł z samymi... kosmitami!

Jak brzmi analny metal z kosmosu?
foto: kadr z wideo

Czy Fox Mulder słuchał aliencore'u? Chyba nie, ale być może w nowym sezonie „Z archiwum X” ulegnie to zmianie. Przypadek zaprezentowany w najnowszym wideo Jareda Dinesa jak ulał pasowałby do odcinka tego serialu...

Youtuber padł tym razem ofiarą porwania. To klasyczny przypadek uprowadzenia przez obcych: niespodziewana wizyta w środku nocy, nieprzyjemne eksperymenty, a za wszystko odpowiada wielki zielony kosmita. Zupełnie jak w „Z archiwum X”, prawda? Tyle że ten obcy gra na gitarze - i to nie byle co, bo najprawdziwszy aliencore.

Tematyka utworu obraca się wokół tytułowych „Rings Of Uranus”. Z jednej strony to satyra na „aliencore'ową” twórczość zespołu Rings of Saturn. Z drugiej, cała zabawa opiera się na skojarzeniu nazwy planety Uranus z angielskim „your anus” - czyli „twoim odbytem”. ...już się domyślacie, czego kosmici chcą od Jareda?

Zielony obcy przedstawia całą historię, w której porwał Dinesa na pokład swojego statku, a następnie poddał eksperymentom. Po powrocie na Ziemię nakazał mu opowiedzieć wszystkim znajomym o swoim wypadającym odbycie. Przy okazji zdradził kilka innych ciekawych faktów: rząd nas okłamuje, robaki też pochodzą z kosmosu, a Elvis nigdy nie umarł.

Należy docenić, że kosmita ułożył całkiem zgrabny utwór metalcore'owy, który zawiera wszystkie charakterystyczne elementy stylu. Ekspresja wokalna autentycznie angażuje nas w przedstawianą historię. Smaczku całości dodaje wpleciony w kompozycję fragment motywu z wspomnianego „Z archiwum X”.

Od siebie możemy tylko dodać: nie bój się, Jared, nie jesteś sam. Cartman z „Miasteczka South Park” też przez to przechodził.

Zobaczcie to na własne oczy:

Zanim Jareda uprowadzili kosmici, youtuber trenował screaming bez emocji, stworzył poradniki odnośnie gitarowych solówek i „breakdownów”, a także ukazał pojedynek metalcore'u i deathcore'u.

Jak Wam się podoba „Rings Of Uranus”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Jared Dines