Jak brzmi cover Meshuggah ze strzałów z gry Counter-Strike?

Jakub Gańko
02.08.2016 13:00
Jak brzmi cover Meshuggah ze strzałów z gry Counter-Strike? Fot. kadr z wideo

Jak zagrać ekstremalny metal na wystrzałach w grze Counter-Strike: Global Offensive? Posłuchajcie sami...

Djent na jednej strunie, gitara z betonu, solówki na basie bez strun - wszystko to już było. Jeśli przypatrzeć się uważnie internetowym szaleństwom YouTuberów, którzy chcą zabłysnąć jak najoryginalniejszym podejściem do swojej ulubionej muzyki, ciężko znaleźć jeszcze gdziekolwiek pole do popisu.

Okazuje się jednak, że dla chcącego nic trudnego - można nawet połączyć przyjemne z pożytecznym i scoverować kawałek „Bleed” ulubionego Meshuggah w grze... Counter-Strike: Global Offensive. Zanim jeszcze komputerowa rozrywka przeniosła się w dużej mierze na telefony i tablety, to popularny CS stanowił ulubioną zabawę młodzieży przede wszystkim gimnazjalnej i licealnej.

Ale nie tylko - francuski artysta ukrywający się pod pseudonimem The Algorithm, który na co dzień łączy breakcore z chiptunem i IDM-em postanowił zmontować utwór Meshuggah z... odgłosami wystrzałów w popularnej strzelance. Myślicie, że to niemożliwe? Jak za chwilę usłyszycie, da się to zrobić, choć z pewnością wymaga sporo czasu...

Efekt jednak był wart włożonej pracy. Meshuggah scoverowany przy pomocy P90, M4A4, AK-47, M249 i karabinu maszynowego Negev to lepsza wersja niż mógłby zamarzyć Rambo. Plus na dobrą sprawę... Te dźwięki całkiem nieźle pasują do tego utworu. Przekonajcie się zresztą sami.

Oto „Bleed” prosto z gry Counter-Strike: Global Offensive:

Niestety, więcej wystrzałowych coverów nie mamy, ale polecamy Wam też metalowe interpretacje utworów z klasycznych gier o Pokemonach na Game Boya. Lubicie stare gry z czasów Pegasusa? Posłuchajcie metalowych przeróbek motywów z Contry i Tetrisa. Mamy też dla Was zestawienie 10 rockowych i metalowych muzyków w grach komputerowych.

I jak Wam się podoba Meshuggah w takim wydaniu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.