04.07.2017 11:23

Jak brzmi gitara elektryczna z przymocowanym fidget spinnerem?

Przymocowana do instrumentu zabawka powoduje powstawanie ciekawych dźwięków. Czy za pomocą takiego sprzętu można muzykować?

Jak brzmi gitara elektryczna z przymocowanym fidget spinnerem?
foto: kadr z wideo

Dzieciaki dosłownie oszalały na punkcie fidget spinnera. Zabawka wymyśliła Catherine Hettinger i była stworzona ona dla dzieci z nadpobudliwością ruchową. Jakimś sposobem w 2017 nie ma chyba urwisa, który nie miałby tego gadżetu, zresztą znajdą się też dorośli, którzy chętnie bawią się fidget spinnerem. Oczywiście pojawiły się negatywne głosy mówiące nawet o tym, że zabawka jest narzędziem szatana.

Tak czy siak zabawka bardzo dobrze się sprzedaje i siłą rzeczy ludzie zaczynają eksperymentować z fidget spinnerem. Pewien YouTuber postanowił sprawdzić, czy za pomocą zabawki można grać na gitarze i okazało się, że tak. Ktoś jednak postanowił pójść o krok dalej - Sam Battle przymocował fidget spinnera do instrumentu.

Po co Ci struny skoro możesz użyć dziecięcego gadżetu. Zabawka została przywiercona do pudła rezonansowego elektrycznej gitary. Co więcej YouTuber podłączył instrument do syntezatora, żeby pobawić się nieco dźwiękiem.

Sprawdźcie, co wyszło z tego eksperymentu:

Zobaczcie, na co stać taką gitarę:

Mając taki sprzęt można teraz kombinować z komponowaniem utworów. Niektórzy mówią, że rock umarł, może zatem poszukiwanie nowych rozwiązań technicznych to sposób na odrodzenie muzyki rockowej? :)

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele