08.09.2016 12:00

Jak brzmi gitara pod wodą?

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałby sztandarowy rockowy instrument w takich warunkach? Przekonajcie się!

Jak brzmi gitara pod wodą?
foto: kadr z wideo

Podwodne głębiny mogą skrywać wiele mrocznych sekretów. Wiedzą o tym doskonale miłośnicy prozy H.P. Lovecrafta, który pisał o przedwiecznym Cthulhu i cyklopowym mieście R'lyeh, niebezpieczeństwo znają również widzowie serii horrorów „Szczęki”. Czy przyszedł Wam jednak kiedykolwiek do głowy inny sekret - jak brzmiałaby w takich warunkach... gitara?

YouTuber Trey Xavier z kanału Gear Gods postanowił przekonać się, co dobrego może wyjść z takiego eksperymentu. Oczywiście w badaniu musiała mu wystarczyć poczciwa Yamaha, to jednak wystarczająco wiele, by przekonać się, czy byłby w ogóle sens w wykorzystywaniu tego instrumentu pod wodą. Wynik okazał się zaskakujący również dla niego.

"

Kurczę, w rzeczy samej to zadziałało! Nie mogę w to uwierzyć, jestem bardzo zaskoczony. Jeśli mam być szczery, to nie miałem praktycznie żadnych oczekiwań co do tego, jak to wyjdzie i czy w ogóle zadziała. Więc jednak: gitara wydaje dźwięki pod wodą, udało nam się stworzyć piękną symfonię! "

Czy to znaczy, że zespoły rockowe powinny rozważyć granie koncertów pod wodą? Być może kilka metalowych kapel miałoby na to ochotę, chociażby aby nieść swój przekaz wielkim przedwiecznym, grożącym terrorem z głębin. Jednak już sam brak możliwości wykorzystywania pieców i gitar elektrycznych znacznie wiązałby im w tej kwestii ręce.

Pozostaje więc podwodny akustyk - sprawdźcie sami jak to brzmi:

Jeśli jesteście otwarci na gitarowe eksperymenty, sprawdźcie prawdziwie przytłaczające brzmienie gitary z betonu. Możecie też zobaczyć jak na jednej (naprawdę grubej) strunie zagrał Jared Dines. Pozostają ewentualnie popisy na... jednostrunowej łopacie. No albo bas bez strun.

Chcielibyście zagrać na gitarze pod wodą?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele