24.11.2015 15:00

Jak brzmi gitara wykonana z deskorolki?

Myślisz, że na desce można tylko jeździć, popisywać się przed rówieśnikami i nabijać siniaki? Otóż nie, bowiem może mieć ona również zupełnie inne zastosowanie…

Jak brzmi gitara wykonana z deskorolki?
foto: kadr z wideo

Marzy Ci się gitara? Zrób ją sam wykorzystując przedmiot, który zupełnie nie kojarzy Ci się z instrumentem. Niektórzy wpadli na pomysł, by zrobić ją ze śmieci, inni, by wykorzystać w tym celu miotły. Można grać dosłownie na wszystkim, wystarczą tylko chęci, by stworzyć coś z niczego! Sam Brian May z Queen skonstruował swoją gitarę Red Special z elementów piecyka. Czy przyszło mu kiedyś do głowy, że można wykonać ten instrument również z innych, równie nietypowych rzeczy?

Hector Tepuy zaprezentował, jak można wykorzystać deskorolkę i to niekoniecznie w sporcie. Świetnie sprawdzi się ona w roli elektrycznej gitary hawajskiej. Konstruktor nazwał ją Lap Skate Guitar przeinaczając oryginalną nazwę takiego instrumentu - Lap Steel Guitar.

Jak prezentuje się takie cudeńko? Zamiast pudła rezonansowego użyto decku. Teraz już wiesz, co zrobić ze swoją deskorolką, która Ci się znudzi. Muzyk grając na gitarze stosuje slider, zaś prawą ręką szarpie struny.

Trzeba przyznać, że ten instrument handmade brzmi bardzo profesjonalnie:

Tym sposobem mamy kolejne potwierdzenie, że można połączyć ze sobą coś, co zupełnie do siebie nie pasuje.

Jeśli zaś chodzi o własnoręcznie wykonane gitary, znane są również przypadki, gdy konstruktor tworzył instrumenty z rzeczy, które po prostu miał pod ręką, typu pokrywki na garnki, szklane butelki, a nawet zawiasy do drzwi. Inny zaś człowiek renesansu stworzył własnoręcznie 3-strunową gitarę, na której odegrał „Stairway To Heaven”.

Jak Wam się podoba instrument wykonany z deskorolki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele