Jak brzmi gitara z betonu?

Jakub Gańko
26.02.2016 13:51
Jak brzmi gitara z betonu? Fot. kadr z wideo

Brian Epley przygotował naprawdę nietypowy instrument. Zobaczcie w akcji niezniszczalną gitarę... z betonu.

Zastanawialiście się kiedyś, z czego mogłaby być wykonana najbardziej absurdalna gitara na świecie? Mieliśmy już instrument wykonany z pudełka na cygara, ktoś pokusił się o zbudowanie go z klocków Lego, a kartonowym dziełem zachwycał się sam Chester Bennington z Linkin Park.

Trzeba jednak przyznać, że wszystkie te konstrukcje charakteryzują się dość słabą wytrzymałością. Tekturowe gitary można łatwo pogiąć i porwać, klocki Lego też nie są najtrwalszym materiałem i można je łatwo rozłożyć. Co powinien wybrać muzyk, któremu zależy przede wszystkim na niezniszczalności jego instrumentu? Prosta sprawa: gitarę z betonu.

Zaraz, jak to, ale czy taki wynalazek ma w ogóle prawo grać?! Brian Epley przekona Was, że jak najbardziej - i wcale nie brzmi tak najgorzej. Jedynym problemem może być jej transport. Instrument waży ponad 30 kilo, więc nie wyobrażamy sobie za bardzo wywijania na nim energetycznych solówek w trakcie koncertów.

Sprawdźcie ją w akcji:

Jak doszło do powstania betonowej gitary? Tak jak w przypadku większości genialnych wynalazków, zaważył o tym przypadek.

Któregoś dnia zostało mi trochę zbędnego cementu w robocie. Kładłem go akurat na ziemi, żeby stworzyć chodnik z pojedynczych kamieni. I wyszedł mi kształt gitary - był ze dwa razy większy, miał 30 kilo! Zaniosłem go do domu i rozmyślałem, gdzie go postawię i wtedy mnie olśniło.

W ten sposób cementowy kształt przerodził się w pełnoprawny instrument, który szybko stał się lokalną atrakcją. Każdy chciał wypróbować na własnej skórze unikatowe, betonowe brzmienie. Wszystko za sprawą tego, że baza gitary składa się z jednej części, a beton jest gęściejszy od drewna.

Podłączyliśmy ją do prądu i wtedy doszedłem do wniosku, że utrzymanie na niej jednego dźwięku to nic. Wydobywa się z niej w pełni naturalne brzmienie. Sprawdza się tak samo dobrze jak każdy inny instrument.

Jak Wam się podoba betonowa gitara?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.