08.12.2015 20:15

Jak brzmi gitara z kartonu?

Myśleliście, że ten materiał służy tylko do pudeł na toboły? Okazuje się, że ma on więcej zastosowań, niż by się mogło wydawać.

Jak brzmi gitara z kartonu?
foto: kadr z wideo

Tak, to wcale nie jest żart! Firma Signal Snowboards podjęła się wyzwania, by sprawdzić wytrzymałość kartonu. Jak się okazało, jest to całkiem niezły budulec na… deskorolkę. Ludzka kreatywność momentami naprawdę zadziwia!

Materiał został wystawiony na kolejną próbę, bowiem Signal Snowboards wraz z ekipą Fendera postanowili stworzyć z niego instrument. No cóż, gdyby Jimi Hendrix miał taką gitarę, puściłby ją z dymem w mgnieniu oka.

Budulec jest sam w sobie lekki i miękki, jakie jest więc zdziwienie ludzi, gdy widzą instrument stworzony z tego materiału, na którym da się grać i nie trzeba się z nim obchodzić jak z piórkiem. Gitara została ręcznie wykonana z kilku warstw kartonu, tworząc ażurową powierzchnię instrumentu. Przez szparki można nawet sobie popatrzeć, co dzieję się po drugiej stronie.

Kartonowy instrument trafił w ręce muzyków Linkin Park. Chester Bennington dosłownie w paru słowach wyraził swój zachwyt nad tym cackiem:

"

To jest najbardziej szalona rzecz jaką kiedykolwiek zrobiono! "

Jego podziw jest całkiem uzasadniony, bo raczej mało kto spróbowałby z papieru stworzyć elektryczną gitarę, która przetrwa próbę czasu.

Zobaczcie, jak wyglądał proces tworzenia i jak brzmi ten instrument:

Jest to chyba jedna z najbardziej ekologicznych gitar na świecie, aczkolwiek do tego miana mogą pretendować również instrumenty wykonane ze śmieci czy z tego, co akurat było pod ręką. Za budulec mogą posłużyć również miotły czy deskorolki. Nie wyrzucajcie starych gratów, nigdy nie wiecie do czego mogą się Wam przydać.

A może to właśnie Wy wpadniecie na kolejny zaskakujący pomysł, jak z czegoś nieprzydatnego stworzyć ciekawy instrument?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele