24.09.2015 08:28

Jak brzmi gitara z klocków LEGO?

Prawdziwi fani klocków LEGO są zdolni do wszystkiego. Ale sytuacja robi się podwójnie kosmiczna, jeśli fan klocków jest jednocześnie ogromnym wielbicielem muzyki. 

Jak brzmi gitara z klocków LEGO?
foto: kadr z wideo

Nicola Pavan na co dzień zajmuje się lutnictwem i buduje oraz naprawia instrumenty strunowe. Nic więc dziwnego, że o gitarach wie wszystko. Ponieważ jest też wielkim miłośnikiem klocków, to z głębokiej miłości do tego instrumentu i zabawek narodził się pewien szalony pomysł. Pavan postanowił połączyć obie pasje i zbudować gitarę z LEGO.

Na swoim fanpage'u Włoch podkreślił, że pod warstwą klocków nie ma żadnego drewna, kleju ani innych materiałów. Przyznał też, że przed zbudowaniem finalnej wersji gitary stworzył też kilka prototypów, na których testował wytrzymałość poszczególnych elementów.

Wszyscy sceptycy mogą się teraz poczuć usatysfakcjonowani, bo na klockowej gitarze da się zagrać. Wprawdzie dźwięk nie jest idealny, ale i tak projekt Pavana robi wielkie wrażenie. 

Przekonajcie się, jak brzmi „muzyka LEGO”.

Jest też jeszcze jedna dobra informacja dla wszystkich, którzy zapragnęli posiadać taką własnoręcznie zbudowaną gitarę we własnym domu. W komentarzach pod wideo Pavan obiecał, że nakręci filmik z instrukcją budowy instrumentu z LEGO. 

O tym, że te kolorowe klocki mają rzesze fanów na całym świecie wiadomo nie od dziś. Mieliśmy chociażby okładki znanych płyt w świecie LEGO, a Nick Cave doczekał się nawet swojej klockowej wersji.

Chcielibyście zbudować taką gitarę?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele