Jak brzmi gitara z pudełka na cygara?

Aleksandra Degórska
11.12.2015 12:48
Jak brzmi gitara z pudełka na cygara? Fot. PJ, CC-BY-SA-3.0-migrated; 0r14nd0, CC-BY-SA-3.0-migrated

Profesjonalne instrumenty stają się przeżytkiem. Zobaczcie, jak można samemu stworzyć coś z niczego!

Czas przeszukać strych i zupełnie nieprzydatne graty zmienić w użyteczne rzeczy. Nie dość, że jest to ekonomiczny sposób, to również ekolodzy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Ludzie są na tyle kreatywni, że potrafią dosłownie ze wszystkiego zrobić przydatne przedmioty.

Ostatnio pisaliśmy o farmerze, który budował gitary ze wszystkiego, co miał pod ręką. Ed Stilley wykonał ponad 200 instrumentów, wykorzystując w tym celu sprężyny, tarcze do pilarek, pokrywki na garnki, metalowe rury czy szklane butelki. Ta historia zainspirowała innego konstruktora, by sprawdzić, czy zastosowanie przez Eda sprężyn rzeczywiście było dobrym innowacyjnym sposobem.

Shane Speal to król gitar wykonanych z pudełek na cygara, które dobrze sprawdzają się jako pudło rezonansowe. Mężczyzna wpłynął na cały ruch wielbicieli tworzących instrumenty właśnie z tego przedmiotu. Tym razem Speal postanowił użyć 16 sprężyn do skonstruowania gitary z pudełka na cygara.

Posłuchajcie, czy ten eksperyment się udał:

Shane Speal ma całą kolekcję takich instrumentów, które sprzedaje na swojej stronie. Cena ręcznie wykonanych gitar waha się w granicach 300-500 dolarów. Drogo? Co się nie robi, by zdobyć takie rarytasy. Konstruktor również założył swój własny zespół The Snake Oil Band, z którym koncertuje i oczywiście gra na swoich instrumentach.

Zobaczcie, jak prezentują się gitary handmade:

Jeżeli poszukujecie kolejnych inspiracji, by własnoręcznie wykonać instrument, zobaczcie również, jak można wykonać 3-strunową gitarę albo stworzyć instrumenty z recyklingu czy skonstruować je gitary z mioteł lub deskorolki. Ostatnio sami muzycy Linkin Park wypróbowali elektryczną gitarę wykonaną z kartonu.

Jak Wam się podoba gitara wykonana z pudełka na cygara?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.