Jak brzmi klasyczny rock z metalową perkusją?

Aleksandra Degórska
15.12.2015 16:45
Jak brzmi klasyczny rock z metalową perkusją? Fot. kadr z wideo

A gdyby do znanych standardów AC/DC, Led Zeppelin, Kansas, Aerosmith dodać mocniejszą sekcję rytmiczną? Takie połączenie prezentuje się całkiem okazale...

Po mimo upływu czasu rockowe standardy mają się dobrze i nadal są popularne. Fani nagrywają kolejne covery, ale może warto poeksperymentować i dorzucić do tych kompozycji mocniejsze łupnięcie? Na taki pomysł wpadł YouTuber Jared Dines, który znowu zaskakuje swoim nietuzinkowym podejściem do gitarowego grania.

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałyby popularne kawałki, które często lecą w radiu, gdyby dodać do nich perkusję pełną werwy charakterystycznej dla metalu? Teraz możecie przekonać się, że nie jest to wcale takie złe połączenie.

Jared jak zwykle z mistrzowską mimiką prezentuje swoje muzyczne umiejętności, choć trzeba przyznać, że aktorem również jest niezłym. Perkusistę rozpiera energia, więc podczas „Stairway To Heaven” jest iście poirytowany, że nie może wyżyć się na instrumencie.

Repertuar Lynyrd Skynyrd artysta wykonuje na pełnym luzie, by po chwili dać czadu na perkusji. Przebój zespołu Boston „More Than a Feeling” jeszcze nigdy nie brzmiał tak drapieżnie.

Przekonajcie się, jak prezentują się rockowe klasyki z metalową perkusją:

Jared słynie z nietypowych pomysłów. Ostatnio zaprezentował, jak brzmi najcichszy growl oraz 10 rodzajów solówek gitarowych i 10 breakdownów. Zdążył on również zagrać na gitarze oraz perkusji po używkach czy przedstawić screaming bez emocji, jak też pełen pasji. Jeśli zaś chcecie wiedzieć, na czym polega aliencore, to Jared wszystko Wam wytłumaczy.

Jak podobają się Wam rockowe standardy z metalową perkusją?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.