Jak brzmi kogut-szarpidrut?

Aleksandra Degórska
14.04.2016 15:00
Jak brzmi kogut-szarpidrut? Fot. kadr z wideo

Oto kolejne zwierzę, które lubi wyżywać się na instrumencie. Zobaczcie, jak ptak w spektakularny sposób gra na gitarze.

Całkiem niedawno pisaliśmy o pierzastym rockowym przyjacielu Iggy'ego Popa, który uwielbia wraz z artystą słuchać krążka „Post Pop Depression”. Tym samym udowodniliśmy, że papuga jest najlepszym przyjacielem człowieka, bo lubi tę samą muzykę co jej właściciel. Nie znaliśmy wówczas wyjątkowego koguta, który nie dość, że uwielbia rockowe brzmienia, to sam gra na gitarze!

Recz dzieje się w sklepie charytatywnym Second Chance w West Endzie. Wchodząc do pomieszczenia na dzień dobry wita Cię kogut Cooper, którego właścicielka jest fanem Alice Coopera, nic więc dziwnego, że wymyśliła takie imię. Co więcej musiała ona chyba sporo słuchać muzyki, bo kogut postanowił sam spróbować swoich sił w muzykowaniu.

Zwierzak dziobie w muzycznym uniesieniu struny, a w 20. sekundzie nagrania gra solówkę w spektakularny sposób.

Takiego szalonego koguta jeszcze nie widzieliście!

Ptak stał się prawdziwym gwiazdorem, bo większość klientów sklepu przychodzi specjalnie, żeby posłuchać wirtuozerskiej gry na gitarze. Właścicielką tego zwierzaka jest Wendy Jarvis, menedżerka sklepu Second Chance wspierającego organizację działającą na rzecz zwierząt w Southampton.

Wszystko zaczęło się, gdy pierwsza właścicielka zwierzaka zgłosiła się do organizacji, o czym wspomniała Jarvis:

Dostaliśmy wiadomość od kobiety, która myślała, że miała kurę, ale okazało się, że jest to kogucik. Nie mogłam znaleźć dla niego domu, więc wzięłam go ze sobą. Od tego momentu nie wyobrażam sobie, żeby z nim się rozstać. Mieszkamy razem i wspólnie idziemy do pracy.

Pewnego dnia Jarvis wpadła na błyskotliwy pomysł, by nauczyć zwierzaka gry na gitarze. Położyła instrument obok niego i taki mamy efekt tego eksperymentu. Zresztą jeszcze YouTuber Jared Dines zaprezentował kurzy metal udowadniając, że te zwierzaki czują muzykę jak nikt inny.

Jak więc widać, nie potrzeba kumpli, by założyć kapelę. Wystarczy taki kogut, mopsy, koty czy papugi, które mają w sobie szatana i kochają mocniejsze brzmienia. 

Jak oceniacie umiejętności koguta grającego na gitarze?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.