14.12.2016 11:23

Jak brzmi mashup Foo Fighters „The Pretender” i „Super Freak” Ricka Jamesa?

Jak już sam zespół Dave'a Grohla udostępnia to nagranie na swoich kontach na serwisach społecznościowych, to znaczy, że rzeczywiście przeróbka jest warta świeczki. Przekonajcie się, jak prezentuje się to zwariowane połączenie dwóch utworów, które pochodzą z różnych światów.

Jak brzmi mashup Foo Fighters „The Pretender” i „Super Freak” Ricka Jamesa?
foto: kadr z wideo

Siłą rzeczy wszyscy muzycy mają do dyspozycji tę samą pięciolinię, więc niektóre utwory mogą być dosyć podobne, choć ich kompozytorzy nie robili tego w ogóle świadomie. Wielu twórców bawi się w muzyczne eksperymenty i łączy ze sobą kawałki, o których nikt nawet by nie myślał, że w jakiś sposób są ze sobą powiązane. Nagle jednak okazuje się, że tonacja czy rytm tych utworów idealnie ze sobą współgrają.

No to teraz zdziwicie się, gdy usłyszycie mashup, w którym połączono numer Foo Fighters „The Pretender” z kawałkiem Ricka Jamesa „Super Freak”. Czy naprawdę rockowy, agresywny numer kapeli Dave'a Grohla pasuje do ponadczasowego hitu z lat 1981 roku.

W „Freaktender”, bo tak nazwano tę kompozycję, połączono akompaniament Foo Fighters z wokalem Ricka Jamesa w przyspieszonym tempie, momentami słychać też Grohla. Co więcej wpleciono fragmenty również numerów The Beach Boys - „Help Me Rhonda” czy „Stairway To Heaven”. Choć sam pomysł połączenia tych kompozycji jest może szalony, to jednak efekt naprawdę jest powalający.

Na dokładkę mamy dla Was również mashup Depeche Mode i The Cure, Iron Maiden z Michaelem Jacksonem, Queens Of The Stone Age z Kanye Westem, Linkin Park z Bring Me The Horizon czy Iron Maiden z Judas Priest. Jest w czym wybierać.

Jak oceniacie połączenie utworów Foo Fighters i Ricka Jamesa?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Foo Fighters