14.06.2018 11:29

Jak brzmi mashup Johnny’ego Casha i Babymetalu?

Księżniczki metalu z Japonii i facet w czerni, legenda country. Co mogło wyjść z takiego połączenia? Przekonajcie się, jeśli macie odwagę.

Jak brzmi mashup Johnny’ego Casha i Babymetalu?
foto: kadr z wideo

Uwielbiamy mashupy, czyli muzyczne memy, polegające na łączeniu w jednym utworze elementów dwóch lub więcej znanych piosenek. Im bardziej są one od siebie odległe muzycznie, tym lepszy efekt.

Prawdziwa sztuka polega na doszukaniu się w dwóch utworach, teoretycznie z innych muzycznych planet czegoś, co je jednak łączy – może być to podobna melodia, może być zbliżony rytm albo klimat. Gdy się je połączy, rezultat może być po prostu szokujący.

Youtuber DJ Cummerbund na potrzeby swojego nowego mashupu stworzył „supergrupę” Baby Cash. Tworzą ją wokalistki Babymetalu, jednego z najpopularniejszych japońskich zespołów, i Johnny Cash, nieżyjąca już legenda muzyki country.

Trudno sobie wyobrazić takie połączenie, prawda? Dlatego właśnie warto sprawdzić utwór „Folsom Chocolate Blues”, czyli miks „Gimme Chocolate!” Babymetalu i „Folsom Prison Blues” Casha. Jak ich wspólny koncert mógłby wyglądać, możecie się przekonać, oglądając „teledysk” do mashupu:

Najlepsze mashupy muzyczne

To nie pierwszy mashup DJ-a Cummerbunda. Swego czasu udanie połączył „Look What You Made Me Do” Taylor Swift i „Schism” Toola. W internecie znaleźć można bardzo wiele fajnych mashupów, na przykład „Fascination Street” The Cure i „It’s No Good” Depeche Mode, „I Will Survive” Glorii Gaynor i „One” Metalliki, „Still Breathing” Green Day i „Let It Be” The Beatles oraz „I Can’t Dance” Genesis i „Rasputina” Boney M. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Johnny Cash Babymetal