05.09.2017 14:39

Jak brzmi mashup utworów Toola i Taylor Swift?

Wokalistka nagrała kawałek tak mroczny, że aż pasuje do klimatu zespołu Maynarda Jamesa Keenana.

Jak brzmi mashup utworów Toola i Taylor Swift?
foto: kadr z wideo

Gwiazda popu Taylor Swift zaskoczyła fanów pierwszym singlem ze swojej szóstej płyty, „Reputation”, która ukaże się w 10 listopada 2017. W piosence „Look What You Made Me Do” rozprawiła się ze swoimi hejterami, wśród których są tak znane postaci, jak Katy Perry, Kanye West i Kim Kardashian. Teledysk do piosenki pobił rekord wyświetleń na YouTube w ciągu doby – w 24 godziny od umieszczenia go w serwisie wyświetliły go 31 miliony osób.

W swoim nowym utworze Swift, ku przerażeniu fanów oznajmiła, że „stara Taylor nie żyje”. Wygląda na to, że piosenkarka idzie teraz w znacznie mroczniejszym kierunku, niż dotychczas. Jeśli nadal będzie kroczyć tą drogą, może niedługo zbliży się do posępnego brzmienia Toola?

Dzięki artyście ukrywającemu się pod pseudonimem DJ Cummerbund możemy sobie wyobrazić, jak mogłaby wyglądać współpraca Taylor Swift z grupą Maynarda Jamesa Keenana. DJ tłumaczy:

"

Kiedy pierwszy raz usłyszałem nową piosenkę mojej przyjaciółki Taylor, natychmiast skojarzyła mi się z Toolem, jednym z moich ulubionych zespołów. Zgłębiłem słowa do „Look What You Made Me Do” i zauważyłem podobieństwa, jeśli chodzi o ton i przesłanie ze „Schism”. Musiałem doświadczyć ich jako symbiotycznej jedności. "

Połączenie „Look What You Made Me Do” i słynnego utworu z albumu Toola „Lateralus” wypadło rewelacyjnie – przekonajcie się sami:

Nowy przebój amerykańskiej wokalistki już zdążył się spodobać wielu fanom rocka, a nawet metalowcom. Youtuberzy z kanału One More Slice przygotowali metalowy cover „Look What You Made Me Do”. Internauci chętnie biorą się też za utwory Toola, choć dla odmiany, wolą prezentować je w radosnych wersjach, na przykład w tonacji durowej. Trudno nie uśmiechnąć się też, słuchając kawałków Keenana i spółki w wykonaniu zdolnych dzieciaków, albo zagranych na... narzędziach.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Tool