05.09.2016 15:09

Jak brzmi metal w wykonaniu szalonego wiolonczelisty?

Niby kolejny grajek uliczny, ale takiego szaleńca nie spotyka się codziennie...

Jak brzmi metal w wykonaniu szalonego wiolonczelisty?
foto: kadr z wideo

Szlajasz się bez celu po mieście, zerkasz na kolejne zabytki, gdy tymczasem pewien roztrzepany jegomość w samej bieliźnie rozkłada się ze sprzętem muzycznym. Nie wiadomo, dlaczego facetowi jest na tyle gorąco, że paraduje w samych gaciach, ale w momencie, gdy zacznie swój występ zagadka zostanie rozwiązana.

Muzyk jest niezwykle ekspresyjny, co więcej ma opanowany multitasking do perfekcji. Nie dość, że wydziera się do mikrofonu, to w dodatku wystukuje nogą rytm na bębnach, co więcej gra na wiolonczeli. To, że ten instrument idealnie nadaje się do wykonywania naprawdę ostrego repertuaru, już niejednokrotnie udowodniono. Wystarczy wspomnieć o grupie Apocalyptica czy Emil & Dariel Rock Cellos, którzy mają na swoim koncie rockowe covery m.in. Guns N' Roses.

Teraz Mr Marcaille, bo on jest sprawcą tego zamieszania, dołączył do grona zwariowanych wiolonczelistów. Facet wpadł w szalony trans i aż dziwne, że struny wiolonczeli to wytrzymały:

Po co ci gitara skoro możesz nie gorzej wymiatać na wiolonczeli. Wisienką na torcie byłoby podpalenie instrumentu i zniszczenie perkusji, ale jak widać artysta szanuje swój sprzęt muzyczny, w końcu pewnie przyjdzie mu jeszcze nie raz zagrać. Już komentarze pod tym nagraniem świadczą o tym, że muzyk nie będzie narzekać na brak zajęć, bo sporo osób chciałaby go ponownie zobaczyć w akcji.

Zresztą jeszcze na początku września Mr Marcaille dał niesamowity koncert, zapewne włosie w smyczku poszło do wymiany:

Co więcej muzyk ma na swoim koncie płytę, która dosłownie wbija w fotel:

Jak widać pasja do muzyki nie zna granic i ten jegomość jest dobrym przykładem tego, że nie ma co się przejmować opinią innych. Trzeba robić swoje i na pewno zostanie to docenione.

Jak oceniacie szalonego metalowego wiolonczelistę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele