24.03.2016 15:24

Jak brzmi metal zagrany bez użycia progów?

Oto kolejny muzyczny eksperyment. Posłuchajcie, czy w ogóle ten zabieg jest możliwy!

Jak brzmi metal zagrany bez użycia progów?
foto: kadr z wideo

Youtuberzy podejmują się kolejnych wyzwań i wydziwiają jeśli chodzi o granie na gitarze. Co rusz pojawiają się kolejne nagrania i momentami zaczynasz zastanawiać się, co powoduje, że ciągle jesteśmy zasypywani nagraniami, gdzie mamy gitarę z jedną lub bez strun, instrument z łopaty czy deskorolki.

Można tak wyliczać, a w międzyczasie pojawiają się kolejne filmy z dziwnymi wykonaniami zarówno coverów, jak również i własnych kompozycji muzyków. Ciężko za tym nadążyć, bo gdy słuchacz próbuje zrozumieć, jak to możliwe, by grać metal tylko na jednym progu, kolejny muzyk inspiruje się tym wideo i postanawia podnieść poprzeczkę.

Tajemniczy YouTuber VAALVLA wymyślił, by zagrać metalowy kawałek bez użycia progu. Pomysł wydaje się bardzo pokręcony, bo niby po co komu takie eksperymenty, ale jak widać, kreatywność ludzka naprawdę nie zna granic.

Muzyk pomysłowo podszedł do tego tematu i naciskając na struny na wysokości główki i wykorzystując stroiki stworzył numer, którego nie powstydziłby się żaden szanujący siebie artysta. Można?

Posłuchajcie, jak prezentuje się metal w takim wydaniu:

Co więcej Youtuber nie tylko eksperymentuje w obrębie „dziwnego” muzykowania, ale również sam komponuje utwory w tradycyjny sposób. Gitarzysta ma na swoim koncie EP-kę zatytułowaną „1,000 Days”.

Zresztą przekonajcie się, jak brzmi jego repertuar:

Dla tych, którzy chcieliby zgłębić temat dziwnych gitarowych wyzwań, polecamy nagrania z poczynaniami Roba Scallona, który ma na swoim koncie odegranie metalu na 14. progu, wykonanie tego repertuaru w bardzo nieodpowiednich miejscach, jak również zagranie Metalliki od tyłu.

Jak podoba się Wam pomysł odegrania metalu bez użycia progów?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele