26.07.2016 12:38

Jak brzmi metal zagrany na harfie?

Jak się okazuje, również na tym instrumencie można nieźle wymiatać. Zobaczcie, jak to może brzmieć. 

Jak brzmi metal zagrany na harfie?
foto: kadr z wideo

7 czy 8 strun to zdecydowanie za mało. Lepiej chwycić za harfę. Myśleliście, że ten instrument służy tylko do tego, żeby grać do kotleta w restauracji? Na harfie mogą grać tylko eleganckie panie tworząc rozmarzoną otoczkę dla randki? Mocno się mylicie.

Harfę można spotkać nie tylko w składzie orkiestry w filharmonii, ale również w garażu Roba Scallona. Dlaczego akurat tam znajduje się ten instrument tego nie wiadomo. Jak na YouTubera przystało zaprezentował znowu kawał dobrej muzyki i wykorzystał do tego właśnie harfę!

W ten sposób udowodnił, że metal można grać na instrumentach, które kojarzą się z smętami w filharmonii:

Już słynne Harp Twins pokazały, że na tym instrumencie można przedstawić metalowy repertuar. Bliźniaczki mają na swoim koncie m.in. „Fear of the Dark” Iron Maiden, „One” Metalliki czy „Nemo” Nightwish.

Rob Scallon jeszcze wcześniej udowodnił, że muzyka klasyczna wbrew pozorom ma wiele wspólnego z mocnym brzmieniem, a Jan Sebastian Bach świetnie odnalazłby się wśród metali.

Jeśli chodzi zaś o muzyczny dorobek YouTubera to jest on naprawdę spory. Wystarczy wymienić odegranie metalu w niewłaściwych miejscach czy zaprezentowanie nietuzinkowego sposobu komunikacji gitarzystów. Scallon zagrał metal na jednym progu oraz na 14. progu. 

Jak oceniacie metal wykonany na harfie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Rob Scallon