Jak brzmi metal zagrany na jednym progu?

Magda Słomka
17.11.2015 15:54
Jak brzmi metal zagrany na jednym progu? Fot. kadr z wideo

Trzy akordy - darcie mordy, a co jeśli do stworzenia kawałka użyjemy tylko jednego gitarowego progu? Posłuchajcie!

Wszystko się da – o prawdziwości tego stwierdzenia od dawna przekonują nas uzdolnieni muzycznie YouTuberzy. 10 lub 20 znanych riffów zagranych od tyłu? Nie ma sprawy! Rockowe i metalowe kawałki wykonane na ukulele? Jak najbardziej!

Pora na coś nowego... Rob Scallon postanowił podjąć gitarowe wyzwanie i skomponował utwór, który nie wymaga od gitarzysty posiadania długich paluchów... Tutaj liczy się zwinność i precyzja, bowiem granie tylko i wyłącznie na jednym progu tak, aby efekt nie był jedną wielką nudą, wymaga wprawy.

Zobaczcie, jak „gitarowa gwiazda internetu” zmierzyła się z nietypowym wyzwaniem!

Rob Scallon nie od dziś trzęsie YouTube’owym światem za sprawą swoich filmików. To właśnie on pokazał czy „Enter Sandman” Metalliki od tyłu brzmi równie dobrze jak i utwór „Battery” zagrany na banjo. Sprawdźcie też, jak według artysty metal wybrzmiewa w niewłaściwych miejscach, a także zagrany od 14. progu... Na końcu możecie przekonać się, jak to jest, gdy gitarzyści postanowią porozumiewać się między sobą alfabetem Morse’a...

Granie metalu to bułka z masłem?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.