Jak brzmi metal zagrany na wszystkich progach?

Michał Miernik
24.11.2015 12:44
Jak brzmi metal zagrany na wszystkich progach? Fot. kadr z wideo

Uzdolniony muzycznie YouTuber postanowił wykorzystać swój instrument do maksimum - posłuchajcie utworu, który powstał przy użyciu wszystkich gitarowych progów!

Rob Scallon od dawna zachwyca swoją twórczością, którą dzieli się z ludźmi za pośrednictwem YouTube'a. W listopadzie 2015 roku zaprezentował utwór metalowy, który został zagrany na jednym gitarowym progu. Tym razem postanowił zadziwić swoich widzów zabiegiem całkowicie odwrotnym.

Gitarzyści zazwyczaj starają się ułatwić sobie życie i komponują utwory tak, aby były one dla nich jak najprostsze do zagrania. Scallon stwierdził, że takie kompromisy nie są dla niego i pokazał, jak wycisnąć maksimum z gitary. Efektem ubocznym całego zabiegu jest pojawiająca się znikąd, imponująca broda...

Zobaczcie i posłuchajcie kawałka, do zagrania którego Rob użył wszystkich progów na swoim instrumencie:

Muzyczni YouTuberzy są bardzo pomysłowi w swojej twórczości. Rob Scallon zagrał między innymi utwór „Enter Sandman” Metalliki od tyłu na gitarze, a także „Battery” - co prawda w pierwotnym układzie nut, ale za to na banjo. Dzięki niemu przekonaliśmy się również, jak można grać metal w niewłaściwych miejscach oraz jak to jest, gdy gitarzyści komunikują się ze sobą za pomocą alfabetu Morse'a.

Jak sądzicie, czy Rob dał radę?

Michał Miernik Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.