22.03.2017 11:06

Jak brzmi metal zagrany przy pomocy „diabelskich rogów”?

Ciekawe, czy Dio byłby zadowolony widząc takie szalone poczynania YouTubera. Czy metalowy utwór brzmi dobrze w takim wykonaniu?

Jak brzmi metal zagrany przy pomocy „diabelskich rogów”?
foto: kadr z wideo

„Diabelskie rogi” są już stałym elementem metalowego świata za sprawą Ronniego Jamesa Dio. Muzyk przyznał, że gest pokazała mu jego babcia, która używała go w momencie, gdy ktoś źle na nią patrzył. Artysta trochę był poirytowany faktem, że symbol został spopularyzowany na tyle, iż zaczął pojawiać się nawet na popowych koncertach. Jednak prawdziwi fani rocka i metalu zdają sobie sprawę co wiąże się z tym symbolem i kiedy należy go używać.

Czy jednak można przy pomocy diabelskich rogów zagrać metal? W końcu skoro jest to stały element metalowej subkultury to może by tak sprawdzić czy używając tylko dwóch palców u ręki można zagrać ciekawy riff czy bębnić na garach? YouTuber postanowił również zagrać na klawiszach...

Okazuje się, że jest to możliwe do wykonania, trzeba mieć tylko naprawdę zwinne paluszki:

Zapewne Dio byłby dumny z YouTubera, który kultywuje tradycję pokazywania diabelskich rogów, jak również tworzy całkiem przyzwoity metalowy kawałek. Jak widać nie ma rzeczy niemożliwych i cały czas pokazując metalowy symbol można zagrać metal.

Za powyższe nagranie odpowiedzialny jest YouTuber Steve Onotera z kanału samuraiguitarist. YouTuber co rusz publikuje kolejne ciekawe nagrania, jak m.in. cover „Bicycle Race” Queen zagrany na rowerze, czy „The Final Countdown” wykonany w stylu muzyki z Dzikiego Zachodu. Ten YouTuber wie jak zaskoczyć melomanów.

Często pokazujecie „diabelskie rogi”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele