Jak brzmi motyw z „Gry o tron” w metalowej wersji?

Jakub Gańko
28.04.2016 13:32
Jak brzmi motyw z „Gry o tron” w metalowej wersji? Fot. materiały prasowe

Wszyscy doskonale znamy motyw przewodni z serialu HBO. Teraz posłuchajcie, jak brzmiałaby czołówka w nieco cięższym wydaniu!

„Gra o tron” bije wszelkie możliwe rekordy popularności. Mimo że serial rozpoczął właśnie swój szósty sezon, zainteresowanie nim wcale nie słabnie - wręcz przeciwnie! Widzom wcale nie nudzą się kolejne przygody Tyriona Lannistera i sekrety Melisandre. Pierwszy odcinek nowej serii przyciągnął ich przed telewizory, komputery i urządzenia mobilne w takiej liczbie, że spadek odsłon w czasie jego emisji odnotował nawet Pornhub.

Ci, co regularnie śledzą losy rodów walczących o władze nad Westeros, na pewno znają już doskonale motyw przewodni, od którego rozpoczyna się każdy odcinek. Kawałek skomponowany przez Ramina Djawadiego, niemieckiego kompozytora irańskiego pochodzenia, doczekał się już niezliczonych przeróbek: od rozbudowanych wykonań smyczkowych po techno remiksy Armina van Buurena.

Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym szacownym gronie coverów metalowych. Jedną z takich o wiele ciężej zaaranżowanych wersji motywu przewodniego z „Gry o tron” umieścił na swoim kanale na YouTubie niejaki David Rotheram. Interpretacji towarzyszą najbardziej brutalne sceny z serialu. Jak zapewnia twórca, utwór w takim wykonaniu jest cięższy niż sam Żelazny Tron!

Metalowego coveru kompozycji Ramina Djawadiego posłuchacie poniżej:

Moda na przerabianie wejściówki hitu HBO na cięższą modłę dotarła również do Polski. Swoją własną interpretację przygotował krakowski zespół folkmetalowy Netherfell. W ich wydaniu kompozycja nabrała ciekawego, celtycko-słowiańskiego posmaku. Przekonajcie się na własne uszy:

Wbrew pozorom „Gra o tron” nie jest tak odległa od świata metalu, jak mogłoby się wydawać. Aktorzy występujący w serialu byli już w żartobliwy sposób przepytywani ze znajomości niszowych kapel o cięższym brzmieniu. A jak udowodnił Cyber Marian, wśród bohaterów prozy George'a R.R. Martina panuje powszechne upodobanie do alkoholi, co też dla większości metalowców powinno być w pełni zrozumiałe.

Jak Wam się podobają metalowe covery motywu z „Gry o tron”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.