Jak brzmi motyw z „Kapitana Ameryki” w metalowej wersji?

Justyna Kierzkowska
13.05.2016 12:15
Jak brzmi motyw z „Kapitana Ameryki” w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo

A gdyby soundtrack do filmu o jednym z najbardziej znanych superbohaterów miał nieco więcej gitarowych brzmień? Posłuchajcie mocniejszej wersji głównej kompozycji w interpretacji pewnego youtubera.

Kapitan Ameryka, od 2011 roku odgrywany przez Chrisa Evansa, znany jest z uczciwości, praworządności, lojalności i nie da się także ukryć, że czasami również patosu. Jednak poza tymi cechami niestety nie wiemy za wiele o preferencjach muzycznych tego jednego z najsłynniejszych superbohaterów, chociaż, podobno, już w nowych czasach lubił wracać do starych amerykańskich utworów z lat 30.

A gdyby tak hipotetycznie założyć, że odhibernowany Kapitan zostałby wielkim fanem rocka i metalu? To całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli przypomnicie sobie listę rzeczy do sprawdzenia, stworzoną przez Steve'a Rogersa w produkcji „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, na której znalazła się m.in. Nirvana. 

Jeśli rzeczywiście tak by było, to w tej sytuacji główny motyw z filmu również powinien brzmieć nieco mocniej... Youtuber i gitarzysta Eric Calderone, który wcześniej stworzył m.in. cover „Life On Mars?” Davida Bowiego w metalowej wersji i razem z Jaredem Dinesem nagrał utwory Guns N' Roses w ciężkim wydaniu, z okazji premiery filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” postanowił przygotować nieco podrasowaną muzyczną czołówkę serii filmów o Kapitanie. 

Dla porównania posłuchajcie również oryginalnej muzyki skomponowanej w 2011 roku przez Alana Silvestri.

Uważacie, że „Kapitan Ameryka” w nieco cięższej wersji jest lepszy, niż oryginał?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.