Jak brzmi motyw ze „Star Wars” w metalowej wersji?

Justyna Kierzkowska
18.12.2015 10:22
Jak brzmi motyw ze „Star Wars” w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo

„Po jednej”, chciałoby się rzec. Tyle właśnie nutek wystarczy, żeby rozpoznać jeden z najbardziej znanych filmowych motywów w historii kina. Z okazji premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” mamy dla Was galaktyczny filmowy kawałek przerobiony „na metalowo”!

Do tej pory mieliśmy okazję oglądać jedynie, jak Lord Vader gustownie przy użyciu mocy lub dla odmiany za pomocą miecza świetlnego „pozbywa się” przeciwników Imperium. Przy okazji głośno dysząc. Tym razem również nie obyło się bez ofiar, ale przy okazji wyszło na jaw, że pomysłowe i bezdźwięczne zabijanie to nie jedyna umiejętność, którą posiada były rycerz Jedi.

Ciemna Strona Mocy najwyraźniej natchnęła Dartha Vadera, ponieważ chwycił za gitarę i postanowił połączyć siły z innymi złymi gośćmi. Panowie wspólnie stworzyli grupę Galactic Empire i wykonali cover „Star Wars Main Theme” Johna Williamsa. W zespole znalazł się Bobba Fett, który pokazał, że poza renomą najsłynniejszego i najskuteczniejszego łowcy nagród w całej Galaktyce może też pochwalić się umiejętnością grania na perkusji. Do kapeli dołączyli również jeden z osobistych gwardzistów Imperatora, bezimienny szturmowiec, którego tożsamości rzecz jasna nie znamy oraz tajemniczy szturmowiec cienia. 

Posłuchajcie, jak motyw przewodni ze „Star Wars” stworzony przez Johna Williamsa brzmi w metalowej wersji!

Przypominamy, że „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, czyli 7. część sagi, można oglądać w kinach od 18 grudnia 2015 roku. Zagorzali fani serii w oczekiwaniu na premierę doszukali się w produkcji nawiązań do twórczości Beastie Boys. Z kolei członek Linkin Park, Mike Shinoda, stworzył własnego szturmowca z „Gwiezdnych wojen”, a pewien człowiek-orkiestra przygotował motyw ze „Star Wars” na dziewięciu gitarach.

Jeśli jesteście fanami przeróbek utworów filmowych, koniecznie sprawdźcie też 10 rockowych i metalowych coverów z filmów o Bondzie42 utwory z filmów zagrane na gitarze. A jeżeli przez najbliższe tygodnie istnieje dla Was jedynie to, co wiąże się z „Gwiezdnymi Wojnami” to sprawdźcie, jak wygląda codzienne życie szturmowców oraz 25 gadżetów, które powinien mieć każdy fan „Star Wars”. 

Jak Wam się podoba Darth Vader - twórca metalu w galaktycznej wersji?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.