30.06.2016 12:03

Jak brzmi nowy zespół Billa Warda?

Choć lata lecą perkusista nie zamierza przerywać swojej pasji do grania. Zobaczcie, jak wypadła jego kapela na żywo w Whisky A Go Go.

Jak brzmi nowy zespół Billa Warda?
foto: kadr z wideo

Bill Ward nie chce spoczywać na laurach i powołał do życia w czerwcu 2016 roku nowy zespół - Day of Errors. Oprócz Warda w kapeli udzielają się basista i wokalista Dean Diltz oraz gitarzysta Joe Amodea. Gościnnie pojawią się również Walter Earl oraz jego syn - Aron Ward.

Pierwszy koncert formacji odbył się 25 czerwca 2016 w barze Gaslamp w Long Beach w stanie Kalifornia. Perkusista zapowiadał, że kapela gra „głośno i ciężko”.

Chcielibyście usłyszeć, jak brzmi Day of Errors? Zobaczcie nagranie koncertu w słynnym Whisky A Go Go w ramach cotygodniowej imprezy Ultimate Jam Night, gdzie formacja wykonała trzy numery:

Obejrzyjcie również zdjęcia fanów z tego wydarzenia:

W ramach solowej kariery Bill Ward wydał trzy wydawnictwa, z czego ostatnie pojawiło się w 2015 roku. Mowa o płycie „Accountable Beasts”, która ukazała się 18 lat po „When the Bough Breaks”.

Wiadomo, że fani najchętniej widzieliby Billa Warda na scenie wraz z resztą zespołu Black Sabbath. Niestety muzyk nie pojawi się na pożegnalnej trasie „The End”. Sprawa dlaczego bębniarz nie zagrał z Black Sabbath jest dosyć pogmatwana. Perkusista zdradził, że zaproponowano mu niekorzystną propozycję kontraktu.

Natomiast Black Sabbath twierdził, że cała sytuacja jest spowodowana jego problemami zdrowotnymi i że zaprosił go na ostatni występ. Jak widać jednak panowie się nie dogadali i podczas koncertów na perkusji gra Tommy Clufetos.

Jak oceniacie zespół Billa Warda - Day of Errors?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bill Ward