30.06.2016 16:54

Jak brzmi perkusja z kartonu?

Teraz wszędzie będziesz mógł wziąć swój sprzęt muzyczny ze sobą. Oto perkusja, która sprawdzi się w każdych warunkach.

Jak brzmi perkusja z kartonu?
foto: kadr z wideo

Każdy perkusista wie jak to jest - chcesz sobie pobębnić na garach, ale sąsiedzi od razu walą w ścianę żebyś się uciszył. Na ognisku Twój kumpel szpanuje grając na gitarze, a Tobie zostają tylko stare garnki, na których możesz nieco pograć. W dodatku sama perkusja to również spory wydatek.

Oczywiście ludzi kreatywnych nie brakuje i jeśli się chce, to można stworzyć własnoręcznie instrument. Lepiej jednak polegać na profesjonalistach, którzy znają się na rzeczy.

Na pomoc bębniarzom spieszy Obilab, który stworzył perkusję z... kartonu i wbrew pozorom brzmi ona całkiem przyzwoicie.

9b6843f9bdb2b272662131a31827090e_original

Akustyczny sprzęt muzyczny jest lekki, nie zajmuje dużo miejsca i jest przyjazny dla środowiska. Początkowo wyprodukowano 150 egzemplarzy, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Nic dziwnego, w końcu jest sporo osób, które chciało pomuzykować, ale nie ma odpowiedniego sprzętu.

Posłuchajcie, jak brzmi ten nietypowy instrument:

Zobaczcie również, jak prezentował się prototyp tego cuda, który powstał jeszcze w 2015 roku:

Wczytywanie...

Firma chce teraz rozszerzyć produkcję na większą skalę i rozpoczęła akcję crowdfundingową. Celem jest zebranie sumy 50 000 euro i na 30 czerwca 2016 roku uzbierano 20 000 euro.

Wiadomo, że konserwatywni perkusiści mogą podejść do tego pomysłu sceptycznie, ale prawda jest taka, że zwykły śmiertelnik, który chce sobie czasem pomuzykować, na pewno ucieszy się, że może w końcu spełnić swoje marzenie. Wszystkie części mieszczą się w kartonowym pudle, które można nosić na plecach niczym plecak. 

Teraz do kolekcji brakuje tylko gitary z kartonu, na której zagrali muzycy Linkin Park. Instrument został ręcznie wykonany z kilku warstw kartonu, tworząc ażurową powierzchnię. Jak widać ekologia jest w modzie.

Podoba się Wam perkusja z kartonu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele