29.04.2016 15:46

Jak brzmi pojedynek na shredding?

Rockowi YouTuberzy Jared Dines i Angel Vivaldi zmierzyli się w wymagającym, szybkim stylu gry na gitarze. Sprawdźcie rezultat tego pojedynku!

Jak brzmi pojedynek na shredding?
foto: kadr z wideo

Shredding to bardzo popularna technika stosowana w nowoczesnym metalu, w tym w tak modnym djencie. Polega ona - jak sama nazwa wskazuje - na dynamicznym „rozdzieraniu” riffu na drobniejsze części. Jej zalążków można upatrywać jeszcze w twórczości Led Zeppelin, jednak do pełnego rozwinięcia doprowadzili ją znacznie później m.in. John Petrucci i Steve Vai. Za najszybszego mistrza shreddingu uznaje się Michaela Angelo Batio.

Gdy Jared Dines rozpoczął swój shredowy popis, Angel Vivaldi smacznie spał - i wcale nie obudził się w mgnieniu oka. Dines mógł jeszcze spokojnie zająć się goleniem, póki jego konkurent nie sięgnął po instrument. Wówczas nadeszła pora na drugą rundę, w której Jared znacznie przyspieszył, Vivaldi jednak nie przeląkł się przeciwnika i bez nerwów dopił jeszcze kawę.

W trakcie jego popisu o wiele większy wysiłek w aktywność fizyczną włożył pionier analnego metalu z kosmosu - zajął się bowiem... podnoszeniem ciężarów. Nie znaczy to jednak, że w trzeciej rundzie w jakikolwiek sposób zwolnił swoje wykonanie. Choć jego wróg w tym czasie patrzył tylko z politowaniem zajęty... wyjątkowo niemęskim zajęciem.

Dines w odróżnieniu od niego zadbał o przygotowanie pewnych szczególnych specyfików. Dlatego też kiedy doszło do finału, Vivaldi musiał posiłkować się specjalnym poradnikiem. Czy to mu pomogło, czy też położył go sweep picking? O tym musicie się już przekonać na własne oczy!

Mało? Już wcześniej Jared Dines wielokrotnie popisywał się swoim doskonałym obyciem w gitarowych zwyczajach. Sprawdźcie jego zestawienie 10 sposobów na gitarowe „breakdowny”, pojedynek metalcore'u z deathcorem oraz 10 rodzajów gitarzystów rytmicznych. Lubicie djent? No to posłuchajcie 10 klasycznych riffów zagranych naprawdę nisko oraz djentu na jednej, naprawdę grubej strunie.

Jak oceniacie pojedynek na shredding?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Jared Dines