Jak brzmi „radość” w wersji Besides?
Justyna Kierzkowska
05.10.2015 15:45
Jak brzmi „radość” w wersji Besides? Fot. Marcin Pawłkowski

Zespół ujawnił pierwszy utwór, który będzie promował płytę „Everything Is”. Jak muzycy prezentują się w numerze „Of Joy”?

Premiera drugiego albumu grupy Besides zaplanowana jest na 15 października 2015 roku. Wiadomo już, że na krążku znajdzie się osiem kompozycji, w których - jak obiecuje zespół - „tym razem będzie można usłyszeć więcej gitar oraz elektroniki”. Czy rzeczywiście tak jest?

Posłuchajcie, jak brzmi Besides w pierwszym singlu z nowego wydawnictwa!

Debiutancki krążek zwycięzcy 8. edycji programu „Must Be The Music”, „We Were So Wrong”, ukazał się w 2013 roku. Po dwóch latach zespół powraca z płytą „Everything Is”. W przypadku obu albumów za oprawę graficzną odpowiadała Danuta Kazimierczak. 

Besides - okładki płyt Fot. foto: materiały prasowe

Produkcją zajął się Maciej Karbowski znany z zespołu Tides From Nebula i Moonglass. Płyta zostanie wydana wspólnym nakładem zespołu oraz agencji Hand2Band. Antyradio.pl objęło nowy album swoim patronatem.

Piotr Świąder-Kruszyński podkreśla, że zespół nie chce narzucać słuchaczom sposobu, w jaki powinni rozumieć nazwy poszczególnych kompozycji.

Trudno dopatrywać się w naszych utworach jednoznacznych interpretacji, nie chcemy narzucać tego odbiorcy. Tytuły są rzeczą umowną, która ma nakierować słuchaczy na to, co chcieliśmy przekazać w danym momencie.

Gitarzysta grupy dodał też, że nowy album jest zdecydowanie dojrzalszy brzmieniowo od swojego poprzednika.

W dniu premiery albumu zespół wyruszy też w trasę koncertową. Na razie w październiku i listopadzie 2015 roku zaplanowanych jest łącznie 12 koncertów w różnych miastach Polski.

Jak Wam się podoba pierwszy singiel Besides z płyty „Everything Is”?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.