05.10.2015 15:45

Jak brzmi „radość” w wersji Besides?

Zespół ujawnił pierwszy utwór, który będzie promował płytę „Everything Is”. Jak muzycy prezentują się w numerze „Of Joy”?

Jak brzmi „radość” w wersji Besides?
foto: Marcin Pawłkowski

Premiera drugiego albumu grupy Besides zaplanowana jest na 15 października 2015 roku. Wiadomo już, że na krążku znajdzie się osiem kompozycji, w których - jak obiecuje zespół - „tym razem będzie można usłyszeć więcej gitar oraz elektroniki”. Czy rzeczywiście tak jest?

Posłuchajcie, jak brzmi Besides w pierwszym singlu z nowego wydawnictwa!

Debiutancki krążek zwycięzcy 8. edycji programu „Must Be The Music”, „We Were So Wrong”, ukazał się w 2013 roku. Po dwóch latach zespół powraca z płytą „Everything Is”. W przypadku obu albumów za oprawę graficzną odpowiadała Danuta Kazimierczak. 

Besides - okładki płyt

Produkcją zajął się Maciej Karbowski znany z zespołu Tides From Nebula i Moonglass. Płyta zostanie wydana wspólnym nakładem zespołu oraz agencji Hand2Band. Antyradio.pl objęło nowy album swoim patronatem.

Piotr Świąder-Kruszyński podkreśla, że zespół nie chce narzucać słuchaczom sposobu, w jaki powinni rozumieć nazwy poszczególnych kompozycji.

"

Trudno dopatrywać się w naszych utworach jednoznacznych interpretacji, nie chcemy narzucać tego odbiorcy. Tytuły są rzeczą umowną, która ma nakierować słuchaczy na to, co chcieliśmy przekazać w danym momencie. "

Gitarzysta grupy dodał też, że nowy album jest zdecydowanie dojrzalszy brzmieniowo od swojego poprzednika.

W dniu premiery albumu zespół wyruszy też w trasę koncertową. Na razie w październiku i listopadzie 2015 roku zaplanowanych jest łącznie 12 koncertów w różnych miastach Polski.

Jak Wam się podoba pierwszy singiel Besides z płyty „Everything Is”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Besides