Jak brzmi solówka na strunach... bez basu?

Aleksandra Degórska
25.04.2016 09:59
Jak brzmi solówka na strunach... bez basu? Fot. kadr z wideo

Świat stanął na głowie. Posłuchajcie, jak brzmi ten zwariowany eksperyment.

Myśleliście, że już nic Was nie zaskoczy? Po wyczynach YouTuberów, którzy grali na basie bez strun bądź wykonywali solówkę basową na jednej strunie, wydawać by się mogło, że już nic więcej nie można wymyślić. Błąd!

Basista Davie504 zna się na rzeczy i co rusz udostępniając kolejne nagrania ze swoimi wyczynami udowadnia, że wszelkie złośliwe żarciki dotyczące basistów są nie na miejscu. Jeden z internautów postanowił rzucić muzykowi kolejne wyzwanie i zaproponował, by zagrał solówkę na strunach bez basu.

YouTuber żadnego eksperymentu się nie boi i bez zastanowienia wziął się do roboty. Pomysł grania na samych strunach bez basu brzmi zwariowanie, bo niby jak to można zrobić. Basista jednak udowodnił, że wszystko w życiu jest możliwe.

Wiadomo, że dobry muzyk zdoła zagrać dosłownie na wszystkim, ale trzeba przyznać, że używanie samych strun do tego, by stworzyć jakiś utwór, jest dosyć ekstremalny.

Davie dobrze wybrnął z tej sytuacji, zresztą przekonajcie się sami:

Można? Jak widać basista bardzo kreatywnie podszedł do sprawy uderzając strunami w różne przedmioty tak, by stworzyć rozmaite dźwięki. Umiejętnie połączone stworzyły niczego sobie utwór.

Davie już czeka na kolejne wyzwania. Czy kiedykolwiek przegra? Patrząc na jego poczynania wątpimy, by YouTuber nie dał sobie rady z kolejnymi równie pokręconymi pomysłami. Jak na muzyka, który zaczął grać na basie w 2009 trzeba przyznać, że nieźle szaleje na tym instrumencie.

Powyższe nagranie pokazuje również, że jeśli się tylko chce można zawsze muzykować bez względu na to, jakim sprzętem muzycznym się dysponuje. Gitarę można stworzyć z łopaty czy deskorolki i nie trzeba tracić nie wiadomo jak wielkich pieniędzy, by sobie pobrzdąkać na instrumencie. Niektórzy stworzyli gitarę ze śmieci, inni wykorzystywali w tym celu miotły.

Można zagrać na strunach bez basu, można stworzyć instrument z wszystkiego - strach się bać, co jeszcze wymyślą kreatywni muzycy!

Jak oceniacie solówkę zagraną na strunach bez basu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.