21.11.2016 15:59

Jak brzmi solówka zagrana na basie z gitarowymi strunami?

Oto kolejne muzyczne szaleństwo. Co jeszcze można wymyślić z gitarą basową w roli głównej?

Jak brzmi solówka zagrana na basie z gitarowymi strunami?
foto: kadr z wideo

Basiści nie umieją grać? Ich solo brzmi: pac-pac-pac? Nie dla tego muzyka, który robi cuda na basie. Davie504, bo o nim mowa, żadnych eksperymentów się nie boi i kolejny raz postanowił podjąć się wyzwania, które rzucają mu jego fani. Mieliśmy już solówkę na basie z jedną struną, jak również 30 sposobów gry na tym instrumencie. Czy można jeszcze coś wymyślić?

Można! Tym razem zadanie polegało na zagraniu na basie, na którym znajdowałyby się struny gitarowe. W końcu skoro można zagrać na basie bez strun, to dlaczego niby nie spróbować odwrotnie? Muzyczni YouTuberzy już z tego słynął, że szalone pomysły mają we krwi, do tego sami fani dorzucają nie gorsze idee.

Zobaczcie zatem, jak to może brzmieć:

Jak widać (i słychać) zadanie to jest wykonalne. Artysta stworzył nawet całkiem przyzwoicie bujający kawałek, który szybko wpada w ucho. W muzyce najwidoczniej wszystko jest możliwe. Teraz już nie żartujcie sobie z basistów, bo oni też potrafią nieźle wymiatać na swoim instrumencie muzycznym.

Davie504 ma również na swoim koncie solówki na basie zagrane... chipsem oraz pojedynek z Robem Scallonem. Co jeszcze wymyśli? A może to Wy wpadniecie na genialny pomysł?

Zagralibyście na basie z gitarowymi strunami?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele