20.06.2016 09:42

Jak brzmi supergrupa muzyków Alice in Chains i Mastodona?

Posłuchajcie pierwszego singla Giraffe Tongue Orchestra. Grupę tworzą m.in. wokalista Alice in Chains, William DuVall oraz Brent Hinds z Mastodona.

Jak brzmi supergrupa muzyków Alice in Chains i Mastodona?
foto: facebook.com/GiraffeTongueOrchestra

O supergrupie mówiło się już od kilku lat. W pewnym momencie na jej czele miała stanąć wokalistka i aktorka znana z „Urodzonych morderców” i „Dziwnych dni”, Juliette Lewis. Ostatecznie za mikrofonem stanął obecny głos Alice in Chains, natomiast trzon zespołu uzupełnił Ben Weinman, gitarzysta The Dillinger Escape Plan. W składzie znaleźli się również Pete Griffin oraz perkusista Thomas Pridgen, którego mogliśmy usłyszeć w The Mars Volta.

Jak brzmi muzyka wykonywana przez członków tak zróżnicowanych składów? Wreszcie mamy okazję przekonać się o tym na własne uszy. W programie „Rock Show With Daniel P. Carter” zadebiutował pierwszy singiel Giraffe Tongue Orchestra zatytułowany „Crucifixion”. Kawałek ma dość eksperymentalny charakter, tak jak mogliśmy się spodziewać.

Utworu posłuchacie poniżej:

Numer zapowiada pełnowymiarowy, studyjny debiut grupy, którego premiera została zaplanowana na 23 września 2016 roku. Płyta zatytułowana „Broken Lines” ukaże się nakładem wytwórni Cooking Vinyl. Znajdzie się na niej dziesięć kompozycji, które - jak zdradził Ben Weinman - powstały jeszcze zanim DuVall dołączył do składu.

"

Tak naprawdę to właśnie wokalista Alice in Chains miał z nami śpiewać, chociaż Juliette Lewis nagrała kilka niezłych partii wokalnych do paru naszych kawałków. Ale każdy z obecnego składu jest zdecydowanie w zespole. To prawdziwa demokracja. "

Gitarzysta The Dillinger Escape Plan przyznał, że nowy projekt to dla niego zupełnie nowa sytuacja, choć w macierzystej formacji również pełni znaczącą rolę. Był nie tylko zaangażowany w każde jej wydawnictwo i samo zarządzanie zespołem, lecz również pozostał jedynym stałym członkiem, który jest w niej obecny od samego zarania.

"

The Dillinger Escape Plan był oczywiście od początku moim dzieckiem i w nim też jest świetnie. Choć każdy dorzuca tam coś od siebie, zawsze pozostaje to moja wizja i moje dzieło. W Giraffe Tongue Orchestra to tak naprawdę kombinacja elementów, wszystkich naszych części. To bardzo ciekawe, świetnie mi się współpracuje w ten sposób. Myślę, że kiedy nas usłyszycie, od razu poznacie w jakiś sposób, że wszyscy jesteśmy w tym zespole. "

Grupa zadebiutuje na żywo w trakcie festiwali w Reading i w Leeds, które odbędą się odpowiednio: 27 i 28 sierpnia 2016 roku. Na obu imprezach zagrają również Mastodon oraz The Dillinger Escape Plan, więc Ben Weinman i Brent Hinds będą mieli ręce pełne roboty.

Jak podoba Wam się pierwszy kawałek Giraffe Tongue Orchestra?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Mastodon Alice In Chains Giraffe Tongue Orchestra Mars Volta