24.12.2015 13:34

Jak brzmi świąteczny cover Behemotha?

W Boże Narodzenie nawet pokryte corpse paintingiem twarze zaczynają się uśmiechać. Blackmetalowcy mają swoje świąteczne tradycje, a jedną z nich jest odśpiewywanie utworu grupy Nergala, jednak... w zupełnie nieoczywistej wersji.

Jak brzmi świąteczny cover Behemotha?
foto: kadr z wideo

Zamiast biegać w śniegu po lesie z upiornym grymasem, pora w końcu zasiąść przy choince w gronie najbliższych. Można już zrzucić skórzane kurtki i odłożyć paski nabijane ćwiekami, a w ich miejsce naciągnąć na siebie świąteczny sweter, np taki od Pantery, Toola lub Foo Fighters, oraz czapkę Mikołaja. Tak, nawet wypełnione złem szatańskie serca stają się pełne ciepła w ten czas.

Oczywiście nie można się dać zwariować. Kto by się obdarowywał kolorowymi kubeczkami, ciepłymi skarpetami czy kosmetykami (no chyba, że tymi, którymi można nałożyć na siebie demoniczny makijaż). Przecież równie dobrym prezentem jest nóż, którym można się zapisać na kartach historii zbrodni popełnionych przez blackmetalowców.

A czym się zajadać przy wigilijnym stole? Tradycja nakazuje przygotować pierniczki z pentagramami, kanapki z kotem oraz karpia pokrytego corpse paintingiem. Kolędy? Stanowcze nie! Jednak utwór „Blow Your Trumpets Gabriel” zespołu Behemoth jest idealnym rozwiązaniem. Trzeba go tylko poddać kilku modyfikacjom...

Cover stworzył zespół Phedora z Lublina, który swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. Kapela na co dzień tworzy muzykę rockową na pograniczu alternatywy i progresji. Muzycy mają na swoim koncie singiel „Lost Prophet”, który powstał dzięki współpracy z brytyjskim producentem Acle Kahney'em, będącym też gitarzystą formacji Tesseract. Phedora w 2015 roku wydała swój debiutancki albumu „The House of Ink”.

Z kolei Behemoth 14 grudnia 2015 roku wypuścił koncertowy album „Live At The BBC”, a w 2016 roku wyruszy w trasę, podczas której będzie prezentował wystawę „The Congregation - A Symbiosis Of Behemoth And Toxic Vision” stworzoną przez artystkę Toxic Vision.

Jak Wam się podoba świąteczny cover utworu Behemotha?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Behemoth