10.08.2016 14:58

Jak brzmi utwór INXS w zwierzęcym coverze?

„Never Tear Us Apart” jeszcze nigdy nie brzmiał tak absurdalnie. Ostrzegamy, można popłakać się ze śmiechu. 

Jak brzmi utwór INXS w zwierzęcym coverze?
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Historia tego zespołu zaczyna sie w 1977 roku, gdy powstała kapela The Farriss Brothers. INXS pojawił się w 1979 roku, zaś debiutancka płyta ujrzała światło dzienne w 1980 roku. Singlem promującym debiutancką płytę zespołu był numer „Just Keep Walking”, który stał się również pierwszym przebojem formacji.

Prawdziwa popularność grupy rozpoczęła się w momencie pojawienia się albumu „Kick” z 1987 roku. To właśnie na tej płycie znalazły się największe przeboje zespołu, takie jak Need You Tonight czy Never Tear Us Apart”, który jest bardzo pompatycznym numerem jak na INXS.

Tym utworem Michael Hutchence udowodnił jak bardzo może pokazać wiele skrajnych emocji tylko w jednym utworze. Singiel zajął 7. pozycję na liście Billboard 100. Kompozycja oczywiście doczekała się wielu coverów, z czego najsłynniejszy jest ten w wykonaniu Joe Cockera.

A co gdyby nieco ogołocić numer z pompatyczności i stworzyć parodię tego kawałka? Mówisz, masz. INXS doczekał się coveru w wykonaniu zwierząt. Nie dość, że dziwne psy na czele ze sławnym szpicem zajęły się partią wokalną, to również mops postanowił zagrać na klawiszach, a foka zaprezentowała solo na saksofonie.

Nic tylko montować zwierzęcą kapelę i jechać w trasę. Ilość nagrań przedstawiających uzdolnione muzycznie mopsy, koty czy papugi jest naprawdę ogromny. Aż strach się bać, że te zwierzęta mogą podbić fonograficzny przemysł.

Zresztą czworonogi lubią sobie pośpiewać rockowe i metalowe hity. Wystarczy zerknąć na zwierzęce covery „Where Is My Mind” Pixies, „I-E-A-I-A-I-O” System of a Down czy „Numb” Linkin Park. Na tym jednak nie koniec, bo do dyspozycji mamy również „We Will Rock You” Queen czy „Bring Me to Life” Evanescence w wykonaniu zwierząt. 

Jak oceniacie zwierzęcy cover „Never Tear Us Apart”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele INXS