Jak brzmi utwór Pixies w zwierzęcym coverze?

Aleksandra Degórska
28.04.2016 15:48
Jak brzmi utwór Pixies w zwierzęcym coverze? Fot. materiały prasowe; Armin Kübelbeck, CC-BY-SA-3.0; Peter Trimming, CC-BY-2.0; Living in Monrovia, CC-BY-SA-2.0

Śpiewać ponoć każdy może i patrząc na to nagranie rzeczywiście to się potwierdza. Takiego coveru jeszcze nie słyszeliście!

Proste melodie, brudne gitary, do tego niechlujny styl śpiewu i dziwaczne teksty - ta muzyczna mikstura spowodowała, że Pixies stał się jednym z ważniejszych rockowych zespołów, który znacznie wpłynął na wielu muzyków i po dziś dzień inspiruje kolejnych twórców.

Jednym z popularniejszych utworów jest „Where Is My Mind”, przy którym można odlecieć. Kawałek pochodzi z albumu „Surfer Rosa” z 1988 roku. Autorem tekstu jest Black Francis. Zainspirował się on sytuacją, która miała miejsce, gdy nurkował. Otóż pewna mała ryba usilnie próbowała go dogonić... Jak widać powstanie numeru było związane ze zwierzakiem, zatem nic dziwnego, że utwór doczekał się coveru w wykonaniu czworonogów.

Już na początku charakterystyczny piszczący motyw wykonany jest przez puchatego psa, który wyje jak wilk na księżyc. Do duetu dołącza wkrótce koza z wywieszonym jęzorem, w tle słyszymy upierdliwe szczekanie psa, a funkcję głównego wokalisty obejmuje śmiertelnie przestraszony kot oraz lis, który wydaje z siebie tak przerażające dźwięki, że ciężko to opisać. 

Ostrzegamy, po przesłuchaniu tego coveru wasze nastawienie do twórczości Pixies radykalnie się zmieni:

Jaki wariat wpadł na taki pokręcony pomysł - tego nie wiadomo. Najwidoczniej YouTuber trochę się nudzi skoro zajmuje się tworzeniem takich szalonych nagrań. To właśnie on jest odpowiedzialny również za cover „Numb” Linkin Park w wersji wyszczekaj przez psy.

Nie od dziś wiadomo, że zwierzaki lubią rock i metal, czego mogą być przykładem koty z piekła rodem czy Kitties In Chains śpiewający o zafajdanej kuwecie.

Zresztą jest naprawdę sporo nagrań, które potwierdzają, że takie zwierzęta, jak kozy czy papugi naprawdę lubią ostre brzmienia. Skoro istnieje nawet kogut, który gra na gitarze to już nic nas nie zaskoczy.

Jak oceniacie cover Pixies w zwierzęcym wykonaniu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.