Jak brzmi utwór System of a Down w zwierzęcym coverze?

Jakub Gańko
29.04.2016 14:44
Jak brzmi utwór System of a Down w zwierzęcym coverze? Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News + Bóg Pejnta

System of a Down nie spieszy się z nowymi kawałkami, więc pozostaje nam słuchanie zwierząt. Jak wykonały „I-E-A-I-A-I-O”?

„Steal This Album!” to specyficzny album, który powstał w odpowiedzi na wyciek materiału pod tytułem „Toxicity II” do internetu. Nawiązując prawdopodobnie do książki Abbiego Hoffmana, zespół już w tytule krążka zachęcał, by ukraść całą płytę. Zwierzęta zdecydowały się podkraść na razie tylko jeden utwór: już sam onomatopeiczny tytuł „I-E-A-I-A-I-O” tylko do tego zachęcał.

Choć refren aż sam się kojarzy z dźwiękami wydawanymi przez jakieś zwierzaki, prawdziwa historia powstania tego kawałka wiąże się zupełnie z kimś innym - z samym Davidem Hasselhoffem! Perkusista John Dolmayan spotkał znanego m.in. ze „Słonecznego patrolu” aktora w wieku 12 lat, kiedy robił zakupy w sklepie.

Prosił o coś do picia - nic alkoholowego, bardziej wodę gazowaną czy coś. Już wychodził, a ja nie mogłem w to uwierzyć! To był Nieustraszony we własnej osobie, tuż obok mnie! Powiedziałem do niego „Nieustraszony!”, a on spojrzał na mnie i wskazał palcem w kowbojskim stylu, mówiąc „Hej, mały!”.

Muzyk opowiedział o tym wydarzeniu Serjowi Tankianowi, co zainspirowało go do napisania wersu: „spotkanie Johna w Dale's Junior, puścił oko, wskazał palcem”, przy czym Dale's Junior to nazwa sklepu. Może w takim razie poniższe zwierzęce wykonanie zainspirowałoby muzyków System of a Down do kolejnych utworów i wydania wreszcie nowej płyty? Zanim to nastąpi, pozostaje nam słuchanie psio-koto-koziego coveru.

Chcecie więcej? Posłuchajcie jak zwierzęta brawurowo wykonały „Numb” Linkin Park. Na warsztat wzięły też słynny szlagier Pixies „Where Is My Mind”. Mamy też dla Was specjalne zestawienie leśnych zwierząt, które kochają metal.

Jak Wam się podoba „I-E-A-I-A-I-O” w takim wydaniu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.