Jak brzmi utwór metalowy z samych flażoletów?

Jakub Gańko
09.02.2016 16:33
Jak brzmi utwór metalowy z samych flażoletów? Fot. kadr z wideo

Rob Scallon nie ustaje w zdobywaniu kolejnych metalowych osiągnięć. Tym razem obrał sobie za cel... flażolety.

Gitarzystom nie trzeba tłumaczyć, o co chodzi - pozostałym należą się dwa słowa wyjaśnienia. Flażolety (po angielsku: pinch harmonics) polegają na uderzaniu w strunę, jednocześnie ją tłumiąc poprzez przykładanie przez chwilę palca w punkcie węzłowym. Dalej nie wiecie, o co chodzi? To posłuchajcie dowolnego kawałka Zakka Wylde'a.

Bezpośrednią inspiracją do stworzenia tej kompozycji był komentarz na YouTubie, w którym jeden z widzów wyzwał Scallona, by stworzył utwór składający się z samych flażoletów. Muzyk wyszedł z założenia, że flażolety stanowią zawsze najlepszą część riffu - po co więc grać cokolwiek innego? Okazało się, że da radę i w ten sposób.

A może po prostu pomogła mu gitara. YouTuber zagrał w końcu na swoim własnym modelu 8-strunowego Chapmana. Scallon zaprezentował go w trakcie targów NAMM 2016. Zależało mu na instrumencie, który będzie się nadawał zarówno do djentu, jak i melodyjnych partii. Cel chyba został osiągnięty.

Wideo, w którym Scallon gra same flażolety, obejrzycie poniżej:

Jest też wersja dla bardziej odważnych - odpalacie ją na własną odpowiedzialność:

Wspomniany mistrz flażoletów, Zakk Wylde, docenił wymierzone w jego stronę „heheszki” i... udostępnił wideo na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Brawa za poczucie humoru i dystans, Zakk!

Mało? Zobaczcie jak Rob Scallon sprawdził się w roli Jana Sebastiana Bacha (ten niestety nie miał możliwości udostępnienia go na Facebooku). Jeśli mało Wam metalowych dziwactw YouTubera, obejrzyjcie jak gra metal na jednym progu, na wszystkich progach i od 14. progu.

Flażolety dają radę?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.