04.10.2017 13:16

Jak brzmi utwór stworzony z wykorzystaniem opóźnienia w transmisji na Facebooku?

Kapela idzie z duchem czasu i postanowiła wykorzystać Facebooka, by stworzyć ciekawy utwór. Sprawdźcie, jak prezentuje się ten kawałek.

Jak brzmi utwór stworzony z wykorzystaniem opóźnienia w transmisji na Facebooku?
foto: kadr z wideo

Zapewne też zauważyliście, że gdy chcecie transmitować jakieś wydarzenia na Facebooku to wideo pojawia się z opóźnieniem, które czasem mogą przeszkadzać, np. podczas ważnej konferencji. Niektórzy na to mocno narzekają, a niektórzy tworzą z tego sztukę.

Zespół The Academic wpadł na ciekawy pomysł, jak można stworzyć utwór wykorzystując właśnie opóźnienie podczas transmisji na żywo na Facebooku. Utwór rozpoczął się od partii wokalu i kolejno dochodziły następne instrumenty. W tle za muzykami widniał obraz, który był w danym momencie transmitowany.

Tym sposobem poszczególne partie muzyczne się powtarzały, a muzycy dodawali kolejne elementy układanki. Sprawdźcie, jak brzmi powstały w ten sposób utwór „Bear Claws”.

Taki pomysł to niezła forma promocji, bowiem utworem zainteresowało się wiele osób, które wcześniej nie znały zespołu The Academic. Analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku kapeli Shaking Chains. Zespół stworzył teledysk, który dzięki algorytmowi, zawsze wygląda inaczej.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Facebook