08.08.2017 16:20

Jak brzmią Phil Collins i Freddie Mercury w jednym utworze?

„In The Air Tonight” i „I Want It All” zostały połączone w jedną całość - posłuchajcie, jak prezentuje się taki mashup!

Jak brzmią Phil Collins i Freddie Mercury w jednym utworze?
foto: East News; Ilpo Musto / Rex Features / East News

Niektórzy mają dosyć Phila Collinsa, bo pojawia się praktycznie w każdej stacji radiowej, w filmach i nie ma chyba nikogo, kto by nie kojarzył tego łysawego pana. Były muzyk Genesis ma talent do tworzenia romantycznych ballad, przy których panie chętnie płaczą.

Żarty, żartami, ale liczba sprzedanych płyt i singli Collinsa wywołuje zawroty głowy. Szczególnie lubianym kawałkiem jest „In The Air Tonight” z płyty „Face Value” z 1981. Wejście perkusji nadal robi wrażenie, ktoś nawet stworzył dla naprawdę oddanych fanów 70-minutowy remiks bębnów z tego kawałka. Jednak co powiecie na mashup Phila Collinsa z... Queen?

Chyba nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł, że „In The Air Tonight” będzie idealnie pasować jako podkład do wokali z „I Want It All” - a jednak! Pewien YouTuber sprytnie połączył te dwie kompozycje w jedną całość i tym sposobem powstał zupełnie nowy kawałek.

Posłuchajcie, jak to może brzmieć:

Depeche Mode i The Cure, Iron Maiden i Michael Jackson, Queens Of The Stone Age i Kanye West, Linkin Park i Bring Me The Horizon, Iron Maiden i Judas Priest - udanych mashupów jest naprawdę sporo. Aż strach pomyśleć jaki mashup przyniesie nam jutro!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen Phil Collins