28.04.2016 17:14

Jak brzmią gitarowe solówki z innym tłem muzycznym?

Dwa w jednym? Ten YouTuber postanowił połączyć to co raczej do siebie nie pasuje...

Jak brzmią gitarowe solówki z innym tłem muzycznym?
foto: kadr z wideo

Kolejny cover i kolejny YouTuber. Jakimś cudem pomysły muzykom się nie kończą i co rusz pojawiają się w wirtualnym świecie zadziwiające nagrania. Ile można tego słuchać? Aż do skutku, bo kreatywność gitarzystów nie opuszcza.

Jeśli YouTuber postanawia zagrać jakiś numer, to wybiera najczęściej słynny przebój swojego ulubionego zespołu. Najlepiej jeśli takie wykonanie będzie w jakimś sensie nowatorskie, jak chociażby Metallica zagrana od tyłu.

Jeszcze lepiej, gdy uda się połączyć kilka utworów w jedno. Niemożliwe? Zagadkowy YouTuber VAALVLA wpadł na pomysł, żeby sprawdzić, czy solówki ze słynnych numerów pasowałyby do zupełnie innego tła muzycznego.

Tym samym muzyk zagrał solo z „Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses przy akompaniamencie „Iron Man” Black Sabbath czy solówkę Eddiego Van Halena  „Eruption” łącząc ją z utworem White Zombie.

Czy to w ogóle może brzmieć dobrze?

Trzeba przyznać, że niektóre połączenia, jak utwory Metalliki z „Duality” Slipknota czy z „Psycho” Muse brzmią całkiem przyzwoicie. Są też jednak takie momenty, gdy się zastanawiasz, czego w ogóle słuchasz, bo trudno rozpoznać utwory, które połączono w jedną całość. Liczy się jednak pomysł i w tej kwestii muzyk spisał się bardzo dobrze.

YouTuber skrywający skrupulatnie swoje oblicze ma na swoim koncie sporo ciekawych nagrań. Pisaliśmy już o jego coverach utworów Slipknota zagranych na ukulele. Muzyk ma na swoim koncie również wykonanie numerów 10 słynnych gitarzystów. Czekamy zatem na kolejne wyczyny tajemniczego VAALVLA.

Jak oceniacie pomysł nagrania gitarowych solówek z innym tłem muzycznym?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele