31.05.2016 10:40

Jak brzmią nowe utwory Gojiry na żywo?

Francuska grupa zagrała po raz pierwszy kawałki z nadchodzącej płyty „Magma”. Zobaczcie nagrania z niemieckiego festiwalu Rockavaria.

Jak brzmią nowe utwory Gojiry na żywo?
foto: kadr z wideo

Gojira przygotowuje się do premiery długo wyczekiwanego materiału, który trafi na rynek już 17 czerwca 2016 roku. Płytę wyprodukowaną przez samego Joego Duplantiera poznaliśmy już dzięki singlom „Stranded” i „Silvera”. Ten drugi doczekał się również efektownego teledysku w reżyserii cenionego fotografa, Drew Coxa.

Teraz mamy okazję poznać oba kawałki w jeszcze innym wydaniu - w wersjach na żywo. Utwory miały swoją koncertową premierę 29 maja 2016 na niemieckim festiwalu Rockavaria w Monachium. Gojira wplotła „Silverę” i „Stranded” pośród starsze numery w samym centrum swojego ośmioutworowego setu.

Nagrania obu numerów zobaczycie poniżej:

Grupa udostępniła też kilka zdjęć z tej imprezy:

Oto pełny repertuar, który usłyszeli fani w Monachium:

  1. Toxic Garbage Island
  2. L'Enfant Sauvage
  3. The Heaviest Matter of the Universe
  4. Silvera
  5. Stranded
  6. Flying Whales
  7. Wisdom Comes
  8. Vacuity

Okoliczności powstania wielokrotnie opóźnianego krążka „Magma” wpłynęły na kształt wypełniającego go materiału. W trakcie trwania nagrań zmarła matka braci Duplantier. Muzycy zdecydowali się tym razem na krótką formę albumu, który będzie trafiał bezpośrednio do słuchacza. Gojira jest ostatecznie bardzo zadowolona z osiągniętego efektu.

Nagrania z Monachium to dobra okazja, by przekonać się na własne uszy, w jakiej formie jest zespół przed jego polskimi koncertami. Już 31 maja 2016 Gojira wystąpi w warszawskim klubie Stodoła, a dzień później - w krakowskim Kwadracie. Na tych występach z pewnością też nie zabraknie akcentów z nowego albumu.

Wybieracie się na koncerty Gojiry?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Gojira