28.12.2015 14:19

Jak brzmią pierwsze fragmenty 6. płyty Sum 41?

Nowy krążek Sum 41 jest cały czas w produkcji. Jeśli nie wierzycie, właśnie dostaliśmy na to dowody. Jak brzmią premierowe kawałki Kanadyjczyków?

Jak brzmią pierwsze fragmenty 6. płyty Sum 41?
foto: kadr z wideo

Sum 41 powoli wraca do życia po czterech latach milczenia. Grupa ma już za sobą pierwsze koncerty, w tym na rozdaniu nagród Journeys Alternative Press Music Awards. Muzycy poprosili swoich fanów o pomoc w uzbieraniu funduszy na nowy album za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Pledge Music. Poznaliśmy pierwsze efekty ich ostatnich sesji.

Jeśli liczyliście na nowy singiel czy pełne wersje nowych utworów, musicie jeszcze trochę poczekać. Na razie zespół wrzucił na swój profil na Instagramie dwa fragmenty wstępnych miksów nowego materiału.

Jeśli podobają Wam się te urywki i chcielibyście jeszcze wesprzeć Sum 41, kampania na Pledge Music jest wciąż aktualna. W zamian za wpłatę określonej kwoty, możemy otrzymać m.in. limitowany t-shirt, spersonalizowane przywitanie od Derycka Whibleya na poczcie głosowej czy kwadrans rozmowy telefonicznej z basistą Conem McCaslinem.

Wciąż nienazwany szósty album Sum 41 będzie pierwszym od wydanego w 2011 roku „Screaming Bloody Murder”. Od tamtego czasu w obozie grupy sporo się działo. Wokalista zespołu zmagał się z uzależnieniem od alkoholu, co doprowadziło go na skraj śmierci. W 2014 roku zapadł w śpiączkę po tym, jak wysiadły jego nerki i wątroba.

Zaszły też pewne zmiany personalne. Nowa płyta będzie pierwszą z udziałem nowego perkusisty, Franka Zummo, który zastąpił Steve'a Jocza. Nad premierowym materiałem pracuje też gitarzysta Dave Baksh, który rozstał się z grupą w 2006 roku.

Czekacie na nowy krążek Sum 41?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sum 41