07.09.2015 15:22

Jak brzmią rockowe wokale bez muzyki?

Pewien „Pomysłowy Dobromir” wpadł na zamysł oddzielenia linii melodycznej od instrumentów w utworach Queen, Nirvany, Green Day, Foo Fighters i innych. Jak to brzmi?

Jak brzmią rockowe wokale bez muzyki?
foto: Ilpo Musto / Rex Features / East News

Zawsze byliście ciekawi, jak brzmiałyby Wasze ulubione utwory odarte ze ściany gitar, perkusji i innych instrumentów? Fascynowały Was przebitki ze studia nagraniowego, gdy wokalista śpiewa w oddzielnym studiu do podkładu, który wszyscy tak dobrze znamy, a za chwilę słychać tylko jego głos?

Mamy dla Was coś specjalnego. Oto popularne rockowe numery w wersji a capella. No, może niezupełnie, ponieważ niestety nie dało się ściągnąć z nich efektów nałożonych przy produkcji. Sprawdźcie sami...

Autor Twitterowego konta Isolated Vocals bardzo żałuje, że nie jest w stanie przerobić wszystkich kawałków, o jakie proszą go obserwatorzy. Co go ogranicza?

"

Izolowanie piosenek to długi proces, a niektórych oddzielić się po prostu nie da. Co mam przez to na myśli, częstotliwości niektórych wokali i instrumentów są umiejscowione zbyt blisko siebie. Jeśli więc nie mogę zająć się Twoim utworem, proszę nie nienawidź mnie za to, w niektórych przypadkach jest to po prostu niemożliwe. "

Która wersja bez instrumentów spodobała Wam się najbardziej?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Queen Nirvana Foo Fighters