Jak brzmią rockowe wokale bez muzyki?

Magda Słomka
07.09.2015 15:22
Jak brzmią rockowe wokale bez muzyki? Fot. Ilpo Musto / Rex Features / East News

Pewien „Pomysłowy Dobromir” wpadł na zamysł oddzielenia linii melodycznej od instrumentów w utworach Queen, Nirvany, Green Day, Foo Fighters i innych. Jak to brzmi?

Zawsze byliście ciekawi, jak brzmiałyby Wasze ulubione utwory odarte ze ściany gitar, perkusji i innych instrumentów? Fascynowały Was przebitki ze studia nagraniowego, gdy wokalista śpiewa w oddzielnym studiu do podkładu, który wszyscy tak dobrze znamy, a za chwilę słychać tylko jego głos?

Mamy dla Was coś specjalnego. Oto popularne rockowe numery w wersji a capella. No, może niezupełnie, ponieważ niestety nie dało się ściągnąć z nich efektów nałożonych przy produkcji. Sprawdźcie sami...

Autor Twitterowego konta Isolated Vocals bardzo żałuje, że nie jest w stanie przerobić wszystkich kawałków, o jakie proszą go obserwatorzy. Co go ogranicza?

Izolowanie piosenek to długi proces, a niektórych oddzielić się po prostu nie da. Co mam przez to na myśli, częstotliwości niektórych wokali i instrumentów są umiejscowione zbyt blisko siebie. Jeśli więc nie mogę zająć się Twoim utworem, proszę nie nienawidź mnie za to, w niektórych przypadkach jest to po prostu niemożliwe.

Która wersja bez instrumentów spodobała Wam się najbardziej?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.