20.12.2016 15:36

Jak brzmią świąteczne utwory w molowych tonacjach?

Czy Wy też macie dosyć tych znanych pioseneczek świątecznych? Jeśli tak, to nagranie tego smutnego YouTubera przypadnie Wam do gustu.

Jak brzmią świąteczne utwory w molowych tonacjach?
foto: kadr z wideo

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że okres świąteczny to wesoły czas, gdy dzieciaki czekają na Mikołaja, dorośli zaciskają zęby i starają się być mili dla swoich wrogów, jest mnóstwo pyszności na stole, a świąteczne piosenki bombardują ze wszystkich stron. Twoja metalowa mroczna dusza jednak męczy się w tym czasie, najchętniej założyłbyś obrzydliwy metalowy sweter i popijał w spokoju grzane wino.

Kilka dni można dać sobie z tym radę i robić wszystko tak, jak wymaga tego tradycja, ale jednego nie jesteś w stanie znieść - tych obrzydliwie słodkich utworów o Mikołaju. Ten problem nie jest obcy YouTuberowi, który nagrał znane szlagiery w tonacji molowej.

Tym samym, takie hity, jak „Jingle Bells”, „I'm Dreaming of a White Christmas” czy „Have Yourself a Merry Little Christmas” brzmią smutno i ostro. W końcu Twoja mroczna dusza zazna spokoju!

YouTuber postanowił również nieco poswawolić z nazwami tych utworów i tym samym mamy kawałki „I'm Dreaming Of A Black Christmas” czy „Jingle Bell Metal”. Teraz Święta naprawdę mogą być metalowe i mroczne.

Do tego repertuaru można również dorzucić kolędy przerobione na metalowe numery. Posłuchajcie, jak brzmią „Wśród nocnej ciszy” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w metalowej odsłonie. Aż strach pomyśleć jak na takie wersje zareagowałaby babcia przy wigilijnym stole!

Jak oceniacie świąteczne utwory zagrane w molowej tonacji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele