Jak brzmią utwory The Beatles w metalowej wersji?

Aleksandra Degórska
09.05.2016 19:29
Jak brzmią utwory The Beatles w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo

Legenda muzyki rockowej nigdy nie brzmiała tak ostro. Zresztą przekonajcie się na własne uszy!

Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki. Na utworach The Beatles wychowało się całe pokolenie urodzone w latach 1947-1957. Co więcej również kolejne generacje czerpią garściami z dorobku zespołu, którego twórczość jest po dziś aktualna.

Trudno zliczyć ile milionów osób na całym świecie ma na swoich półkach nagrania liverpoolskiej czwórki. Pod koniec 2015 roku The Beatles w końcu pojawił się w serwisach streamingowych i w mig utwory właśnie tej kapeli stały się jednymi z najpopularniejszych pozycji, po które sięgali słuchacze.

Można by wyliczać w nieskończoność twórców, na których wpłynął The Beatles. Już sama liczba coverów przytłacza swoją ilością. A co powiecie na ciekawy muzyczny eksperyment z brytyjskimi muzykami w roli głównej?

W tym właśnie momencie do akcji wkracza tajemniczy YouTuber VAALVLA, który odegrał słynne utwory zespołu nadając im metalowej zadziorności. Tym sposobem takie utwory, jak „Yesterday”, „Let It Be”, „Twist and Shout” czy „Julia” brzmią naprawdę ostro:

„Come Together” aż trudno poznać w takiej aranżacji, „Across the Universe” brzmi demonicznie, zaś „Hey Jude” to już jazda bez trzymanki. Zresztą już nie pierwszy raz okazało się, że twórczość liverpoolskiej czwórki świetnie sprawdza się w metalowej interpretacji, bowiem Leo Moracchioli stworzył ciężki cover „Hey Jude”.

Co rusz kolejni muzycy prezentują nowe wersje utworów The Beatles, jak chociażby „Here, There and Everywhere?” w interpretacji Davida Gilmoura czy „Eleanor Rigby”, którą wykonał Alice Cooper. Natomiast Kye Smith przedstawił historię perkusji The Beatles w 5 minut!

Jeśli zaś chodzi o zagadkowego YouTubera VAALVLA to gitarzysta ma na swoim koncie odegranie metalu bez użycia progów czy zaprezentowanie numerów Slipknota na ukulele. Muzyk również wykonał numery 10 słynnych gitarzystów oraz przedstawił słynne gitarowe solówki z innym tłem muzycznym. Nie ma mowy o nudzie!

Jak oceniacie twórczość The Beatles w wersji metalowej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.