28.03.2017 15:24

Jak brzmiałby Donald Trump jako muzyk emo?

A gdyby obecny prezydent Stanów Zjednoczonych był w 2000 roku piosenkarzem emo? Tak brzmiałaby jego twórczość...

Jak brzmiałby Donald Trump jako muzyk emo?
foto: kadr z wideo

Wielu obywateli Stanów Zjednoczonych do dziś nie może się pogodzić z wynikami ostatnich wyborów prezydenckich. Widać to choćby po popularności akcji „He Will Not Divide Us”, którą zainicjował znany m.in. z „Transformersów” aktor Shia LaBeouf. Nie da się jednak ukryć, że Ameryka jest dziś podzielona dość mocno.

Również artyści nie mogą usiedzieć spokojnie w takiej sytuacji i głośno dają wyraz swoim poglądom: Marilyn Manson ukazywał pozbawione głowy ciało Donalda Trumpa, Billie Joe Armstrong porównywał go do Hitlera, a Roger Waters - do Saddama Husseina i Nicolae Ceaușescu. Zadeklarował się również, że chętnie zagra „The Wall” na granicy USA z Meksykiem.

Oczywiście internet również nie pozostaje dłużny obecnemu prezydentowi USA i skrupulatnie buduje kronikę jego wszelkich pomyłek. Nie brakuje też kolejnych serii memów poświęconych najstarszemu i najbogatszemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych w historii. Narodził się już nawet osobny gatunek muzyczny zwany trump wave'em...

Z kolei miłośnicy muzyki emo kolejny raz zastanawiają się, jak brzmiałby Donald Trump, gdyby wykonywał ją wraz z jego idolami. W ten sposób powstał ten przejmujący, akustyczny utwór utrzymany w duchu emo z początku pierwszej dekady XXI wieku. A za jego tekst posłużyły fragmenty publicznych wypowiedzi prezydenta...

Posłuchajcie go sami poniżej:

To nie pierwsza przeróbka tego typu, którą poświęcono Donaldowi Trumpowi. Wcześniej mieliśmy już piosenkę skomponowaną z tweetów amerykańskiej głowy państwa. Ich trafność w swojej stylistyce robiła wcale nie mniejsze wrażenie.

Ale nie wszyscy są przeciwko Trumpowi. John Lydon z Sex Pistols stwierdził ostatnio, że za rasistowską otoczkę wokół niego odpowiadają głównie lewicowe media, a sam prezydent może zdziałać jeszcze dużo dobrego, gdyż inni politycy się go boją. Na tej podstawie przyznał nawet, że dopuszcza możliwość, iż mógłby się z nim zaprzyjaźnić.

A Ty potrafiłbyś się zaprzyjaźnić z Donaldem Trumpem?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele