17.11.2015 17:11

Jak dbają o siebie blackmetalowcy?

Częste mycie skraca życie? Nic z tych rzeczy! Zobaczcie, jak należy dbać o cerę, gdy po koncercie masz tonę makijażu na twarzy!

Jak dbają o siebie blackmetalowcy?
foto: kadr z wideo

Na każdym blackmetalowym występie dress code wymaga odpowiedniego stroju - skóra, sygnety, pieszczochy, ciężkie buty. Wszystko to musi współgrać oczywiście z odpowiednim trupim make-upem.

Wracasz więc z dobrego koncertu, pot kapie Ci z nosa, ciuchy kleją się do skóry, makijaż zaczyna piec twarz? Nikt już Ci nie wmówi, że życie blackmetalowca to sielanka.

Make-up wymieszany z potem to przekleństwo wielu osób. Nasza cera narażona jest na podrażnienie, w końcu nie codziennie chodzi się w obfitym makijażu, który straszy dzieci na ulicach. Nieodpowiednia pielęgnacja skóry skutkuje pryszczami, zapchanymi porami, wągrami i innymi paskudztwami.

Jak prawidłowo zmyć makijaż, by uniknąć takich obrzydliwych powikłań? Oto kilka prostych zasad:

Krok pierwszy - odpowiedni kosmetyk do demakijażu nanosimy na wacik i delikatnie zmywamy farbę w taki sposób, by nie rozciągać skóry. Następnie pianką czy żelem myjemy buzię, po tym używamy wodę termalną czy też mgiełkę, które działają odświeżająco.

Na koniec nie możesz zapomnieć o kremie nawilżającym, ze szczególnym uwzględnieniem okolicy oczu - przecież nie chcesz mieć pod nimi worów. Zmarszczkom stanowczo mówimy nie!

Zobacz także: 12 sprawdzonych sposobów jak usunąć wągry!

Zobaczcie, jak należy prawidłowo dbać o swoją cerę jako blackmetalowiec:

Wszystko już jasne. Tym sposobem już nigdy nie będziecie mieli problemów ze skórą i śmiało możecie nanosić upiorny makijaż tak często, jak tylko będziecie mieli na to ochotę.

Życie blackmetalowca nie jest takie proste jak się mogłoby wydawać. Jeżeli potrzebujecie wszelkich porad dotyczących tego, jak stać się blackmetalowcem czy jak należy bawić się z dziećmi - mamy na to swoje sposoby. Fani mrocznych brzmień niejednokrotnie potrafili zadziwić wydając książkę kucharską czy wykonując kołysankę na ulicach Pragi. 

A Wy jak dbacie o swoje blackmetalowe ciało?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele