Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
05.10.2017 14:36
Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC? [QUIZ] Fot. Cindy Barrymore/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Mistrz rockowego wrzasku kończy dziś 70 lat. Czy wiecie o nim wszystko.

Ten wokal trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Wysoki, jazgotliwy śpiew, czy jak mówią pieszczotliwie niektórzy, „skrzek”, napędzał kawałki AC/DC przez 36 lat. Wielu fanów australijskiej ikony hard rocka ceni tego wokalistę w nieodłącznym kaszkiecie na głowie nawet bardziej, niż jego poprzednika, charyzmatycznego Bona Scotta. Panie i panowie, Brian Johnson!

Niestety, intensywny rock’n’rollowy tryb życia w „Akadaka” sprawił, że Brian musiał zrezygnować z koncertów. Wyjątkowo głośne show zespołu, obfitujące nie tylko w hałaśliwe gitary, ale i pirotechniczne wybuchy, wywołały u frontmana poważny ubytek słuchu. Artyście groziła nawet całkowita głuchota, na szczęście dzięki nowatorskiej metodzie znowu może słyszeć muzykę. Niestety, jego przygoda w AC/DC to już raczej przeszłośćzostał z grupy zwolniony, a jego miejsce tymczasowo zajął Axl Rose.

Nawet jeśli Brian Johnson nie wróci już na scenę u boku Angusa Younga, to w swojej karierze zrobił na tyle dużo, że z czystym sumieniem może oddać się emeryturze. Tym bardziej, że dawno przekroczył wyjątkowo wysoki w światowej skali, australijski wiek emerytalny. 5 października 2017 roku Brian skończył 70 lat! Z tej okazji sprawdźmy naszą wiedzę o jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów w historii rocka. 

Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC?
Rozwiąż quiz

W którym kraju urodził się Brian?

Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC?

W którym kraju urodził się Brian?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.